دوره mba مدرسه عالی کسب وکار ماهان

دوره MBA ماهان (حضوری-آنلاین)

دوره MBA ماهان، بر اساس استانداردهای جهانی طراحی و منطبق بر فضای کسب‌وکار امروز و نیاز مدیران ایرانی بومی‌سازی شده است.

در دوره MBA ماهان در کنار یادگیری دانش به‌روز مدیریت، مهارت عملیاتی کردن آن‌ها را نیز می‌آموزیم. اساتید و دانش‌پذیران در این دوره نقش مهم انتقال تجربه و هم‌افزایی را ایفا می‌کنند. در نهایت دوره MBA در ماهان باعث تغییر نگرش مدیریت و حرکت از مدیریت سنتی به سمت مدیریت نوین، علمی و کاربردی می‌شود.

مخاطبین دوره

مدیران عالی بیش از ۶۹ درصد دانش‌پذیران ماهان را تشکیل می‌دهند

مزایای دوره MBA

 • بومی‌سازی محتوای دوره مطابق با نیازهای مدیران و کسب‌وکارهای ایرانی
 • قرارگیری در یک شبکۀ تجاری منحصر‌به‌فرد و ارتباط با مدیران و صاحبان کسب‌وکار
 • انتخاب اساتید دوره از میان برترین‌های کسب‌وکار کشور
 • تدریس به شیوه‌ای کاربردی و مهارت‌محور همراه با مطالعه نمونه‌های واقعی
 • دروس مبانی سازمان و مدیریت، مدیریت منابع انسانی، مدیریت رفتار سازمانی و حسابداری به‌صورت فایل ضبط‌شده در اختیار دانش‌پذیران قرار می‌گیرد
 • کانون ارزیابی در ابتدا و انتهای دوره برگزار می‌شود
 • جلسه کیس‌استادی به سبک استاندارد جهانی در طول دوره و در دل ماژول‌های ارائه‌شده برگزار می‌گردد
 • انجام پروژه‌های عملیاتی برای هر ماژول جهت به‌کارگیری آموخته‌های مدیریتی در کسب‌وکار

دستاوردهای دوره MBA

 • توانایی برقراری ارتباطات قوی و اثربخش در حوزه کسب‌وکار
 • توانایی شناسایی و حل مسائل کلیدی پیش روی یک کسب‌وکار
 • توانایی ادغام ابزارها و مفاهیم حوزه‌های مختلف مدیریتی (مانند امور مالی، بازاریابی، عملیات و غیره) برای حل مشکلات کسب‌وکار
 • کاهش هزینه آزمون و خطا و ریسک در هنگام تصمیم‌گیری‌های کسب‌وکار
 • توانایی شناسایی و بهره‌مندی از فرصت‌ها در راستای توسعه و رشد کسب‌وکار

معرفی دوره و سرفصل‌ها

اساتید ارائه‌دهنده، صرفا بعضی از اساتید حاضر در دوره هستند.

پخش ویدیو

حداقل شرایط ورود به دوره MBA

 • داشتن مدرک کارشناسی

 • حداقل ۳ سال تجربه مدیریتی

 • پذیرش در مصاحبه ورودی دوره

تجربه فارغ‌التحصیلان دوره MBA ماهان

فرم درخواست مشاوره تخصصی

پرسش‌های متداول

ثبت نام در دوره MBA ماهان با توجه به نکات ذیل انتخاب مناسبی برای شماست.

 • از فعالیت‌های اقتصادی شما چند سالی گذشته است و حالا به دنبال ارتقای مهارت‌ و دانش مدیریتی خود هستید.
 • قصد توسعۀ شبکه ارتباطی حرفه‌ای خود را دارید و به دنبال شبکه‌سازی ارزشمند هستید.
 • سابقۀ مدیریت و سرپرستی گروهی از افراد یا به عبارتی یک تیم را داشته‌اید و می‌خواهید خودتان، تیم‌تان، سازمان‌تان یا فرآیندهای کاری را ارتقا دهید.
 • به دنبال ارتقای شغلی و اجتماعی هستید یا می‌خواهید کسب‌وکارتان را توسعه دهید.
 • بزرگ‌ترین دستاورد دوره MBA ماهان برای شما، طبق وعده مدرسۀ عالی کسب‌و‌کار ماهان، «تغییر نگرش مدیریت» خواهد بود.
 • ارتقای دانش و مهارت‌های مدیریتی، دستاورد بعدی شما است. پس از پایان این دوره، شما مدیری هستید که از تمام لایه‌های سازمان خود آگاه است.
 • آنچه در این دوره اتفاق می‌افتد، قرارگیری در یک شبکۀ تجاری منحصربه‌فرد است.
 • دستاورد بعدی شما، شبکه‌سازی ارزشمندی است که در طول دوره ایجاد می‌کنید و پس از آن به توسعۀ فردی و حرفه‌ایتان کمک می‌کند.
 • اگرچه هدف اصلی از تحصیل در این دوره دریافت مدرک MBA نیست، اما در پایان گواهینامه‌ای معتبر دریافت خواهید کرد که در تمامی موقعیت‌های حرفه‌ای قابل ارائه و استناد است.
 • شما به‌عنوان دانش‌پذیر ماهان، به‌صورت افتخاری «عضویت ویژۀ باشگاه کسب‌وکار ماهان» را دریافت می‌کنید و از برنامه‌ها و مزایای آن بهره‌مند می‌شوید.
 • ارتقای موقعیت شغلی و اجتماعی از دیگر دستاوردهای این دوره است.

نه‌تنها در دوره MBA، بلکه در تمامی دوره‌های مدیریتی مدرسۀ عالی کسب‌وکار ماهان، اساتید از میان برترین‌های حوزه کسب‌وکار انتخاب می‌شوند. این افراد علاوه‌بر دانش آکادمیک، رزومۀ حرفه‌ای منحصربه‌فردی داشته و هر کدام، یک بیزنس‌من هستند. اسامی برخی از اساتید این دوره را می‌توانید در همین صفحه مشاهده کنید. همچنین می‌توانید لیست کامل اساتید و رزومۀ حرفه‌ای آن‌ها را از مشاور دوره جویا شوید.

دانش‌پذیران این دوره به‌منظور دریافت گواهینامه خود می‌بایست در ابتدا حضوری فعال در کلاس‌های آموزشی و حل تمرین داشته باشند. در صورتی که هر دانش‌پذیر در کمتر از 70 درصد کلاس‌ها حضور به هم برساند، قادر به دریافت گواهینامه MBA خود نخواهد بود.

زمانی که دانش‌پذیران کلاس‌های آموزشی و حل تمرین را با موفقیت پشت سر بگذارند، 2 مرحله پیش روی خود خواهند داشت. ارائه پروژه و قبولی در ارزیابی علمی، از مراحلی است که دانش‌پذیران باید به‌منظور دریافت گواهینامه خود طی کنند. در نهایت و پس از قبولی دانش‌پذیر در ارزیابی علمی و تایید پروژه وی، روند صدور گواهینامه MBA وی آغاز خواهد شد.

علاقه‌مندان به‌منظور ورود به این دوره باید از حداقل مدرک کارشناسی برخوردار باشند. داشتن سابقه مدیریت در کارنامه متقاضیان نیز از دیگر شاخص‌هایی است که شما به‌منظور ورود به دوره باید به آن توجه داشته باشید.

در صورتی که افراد متقاضی از پیش‌شرط‌های ذکرشده برخوردار باشند، به مرحله مصاحبه علمی راه پیدا خواهند کرد و توسط اساتید ماهان ارزیابی خواهند شد. افرادی که این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارند، قادر خواهند بود تا دوره MBA خود را در ماهان آغاز کنند.

یکی دیگر از دغدغه‌های افراد علاقه‌مند به شرکت در این دوره، اعتبار گواهینامه موردنظر است؛ چرا که اعتبار گواهینامه فارغ‌التحصیلان به‌صورت مستقیم در آینده شغلی آن‌ها تاثیرگذار بوده و این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

گواهینامه MBA ماهان قابل ترجمه بوده و همچنین شما پس از فارغ‌التحصیلی و در صورت علاقه قادر به دریافت مدرک از سازمان فنی حرفه‌ای نیز هستید.

از دیگر شاخص‌هایی که اعتبار گواهینامه MBA ماهان را افزایش می‌دهد، تطبیق‌پذیری آن توسط موسسۀ WES کانادا است که تاثیر مثبت قابل‌توجهی در تسهیل روند مهاجرت و ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان خواهد داشت. در نهایت به خاطر داشته باشید که شما پس از اتمام دوره ام بی ای خود قادر به عضویت در مراکز بین‌المللی PRME نیز خواهید بود.

اساتید دوره MBA ماهان

Trulli
دوره مدیریت کسب‌وکار ماهان
Trulli
دوره مدیریت راهبردی کسب‌وکار ماهان
Trulli
دوره MBA ماهان
Trulli
دوره 258 MBA ماهان
Trulli
دوره 254 MBA ماهان
Trulli
دوره 252 MBA ماهان
Trulli
دوره 245 MBA ماهان
Trulli
دوره 242 MBA ماهان
Trulli
دوره 242 MBA ماهان
Trulli
دوره 238 MBA ماهان

دوره MBA چیست؟

عبارت MBA (در فارسی ام بی ای) که مخفف “Master of Business Administration” است، یک دوره آموزشی مدیریتی بوده که روی مباحث تئوری و عملیاتی دنیای مدیریت کسب‌وکار و مدیریت سرمایه‌گذاری تمرکز دارد. این دوره به گونه‌ای طراحی شده تا افراد آشنایی عمیق‌تری با مسائل عمومی دنیای تجارت و کسب و کار داشته باشند.

در حال حاضر سرفصل‌های متنوعی برای دوره‌های MBA طراحی شده است. به‌طور کلی بهترین دوره مدیریت کسب و کار (MBA) در ایران به دو شیوه در مراکز آموزشی تدریس می‌شود:
1. ارائه مفاهیم تئوری و دانشگاهی در زمینه مدیریت تجارت یا کسب‌وکار
2. معرفی راهکارهایی کاربردی و عملی در دوره‌های MBA برای مدیریت بهتر کسب‌وکار توسط مدیران
سرفصل‌های ارائه شده در دوره‌های MBA در زمینه‌های بازاریابی، امور مالی، حسابداری، مدیریت، رهبری، تیم‌سازی و مهارت‌های نرم است. در دوره‌های مدیریت کسب و کار سعی می‌شود تا چالش‌های اساسی به دانش‌پذیران معرفی شود تا امکان مواجه شدن با مشکلات را در شرایط واقعی کسب‌وکار داشته باشند.

دوره MBA ماهان

دوره مدیریت کسب‌وکار (MBA) ماهان منطبق بر آخرین استانداردهای روز جهانی و به‌صورت کاملا کاربردی طراحی شده است تا دانش‌پذیران پس از شرکت در دوره، قادر به استفاده از دانش خود در سازمان‌های متبوع‌شان باشند.

همین شاخص‌ها دورۀ MBA ماهان را به یک دوره کاربردی، به‌روز و عملیاتی تبدیل کرده است که تغییر نگرش مدیریت را برای علاقه‌مندان به همراه دارد. شما با شرکت در این دورۀ کاربردی از دانش اساتید تراز اول و محتوای بومی‌سازی‌شده بهره برده و با گسترش شبکه ارتباطی حرفه‌ای، قدمی مهم در راستای تعالی سازمان خود خواهید برداشت.

مهمترین مزیت این دوره ماهان، سابقه 16 سالۀ ماهان در برگزاری این دوره محسوب می‌شود که به‌صورت مستقیم در اثرگذاری دوره نیز موثر است.

سرفصل‌های این دوره با توجه به دانش روز جهانی بومی‌سازی شده تا در طول دوره اطلاعات کاملا کاربردی در اختیار دانش‌پذیران قرار گیرد. همچنین انتخاب اساتید نیز با توجه به تجارب نوین انجام گردیده و نحوه تدریس سرفصل‌ها نیز طبق استاندارد تعیین‌شده توسط کارگروه اساتید صورت خواهد گرفت.

با شرکت در دوره MBA ماهان، بستری بی‌نظیر به‌منظور شبکه‌سازی حرفه‌ای در اختیار دانش‌پذیران قرار خواهد گرفت و افراد با استفاده از این بستر قادر به تعامل موثر با رهبران و مدیران سازمان‌های بزرگ و انتقال تجربیات خواهند بود. در واقع عضویت در باشگاه 13000 نفری ماهان فرصت شبکه‌سازی ارزشمند را در اختیار دانش‌پذیران و فارغ‌التحصیلان قرار خواهد داد.

بهره بردن از خدمات ویژۀ باشگاه کسب‌وکار ماهان از دیگر مزایایی است که شما با شرکت در این دوره از آن برخوردار خواهید شد.

در نهایت نباید از خاطر برد که گواهینامه MBA ماهان توسط سازمان WES کانادا تطبیق‌پذیر بوده و شما با دریافت این گواهینامه مسیر هموارتری را به‌منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور پیش رو خواهید داشت. بنابراین تسهیل روند مهاجرت را می‌توان یکی از مزایای اصلی دوره MBA ماهان در نظر گرفت.

دوره MBA آنلاین

دوره آنلاین MBA ماهان نیز در پلتفرم‌هایی مانند Big Blue Button با پشتیبانی تخصصی و امکان دسترسی به محتوای دوره در پنل کاربری دانش‌پذیران برگزار می‌شود. دوره MBA آنلاین نیز همچون دوره حضوری تعاملی بوده و دانش‌پذیران با اساتید و سایر دانش‌پذیران در قالب کلاس‌های آنلاین، جلسات حل تمرین و پروژه‌های کلاسی تعامل خواهند داشت. از مزایای دوره آنلاین MBA به امکان دسترسی از مکان دلخواه دانش‌پذیر، تعامل و شبکه‌سازی حرفه‌ای با دانش‌پذیران و عضویت در باشگاه کسب‌وکار ماهان را می‌توان ذکر کرد.

طول دوره

دوره MBA ماهان شامل سرفصل‌هایی است که تمامی چالش‌ها و دغدغه‌های مدیران نوین در طراحی آن‌ها مدنظر قرار گرفته شده تا این مباحث بیشترین بازدهی را برای دانش‌پذیران به همراه داشته باشند.

مجموع ساعات آموزشی که دانش‌پذیران این دوره پشت سر خواهند گذاشت، ۲۰۱ ساعت است. جلسات حل تمرین با توسعه مهارت‌های عملیاتی مدیران، بهره‌گیری از دانش آن‌ها را تسهیل کرده و مسیر توسعه مهارت‌های کاربردی را برای علاقه‌مندان هموار خواهد کرد. مقدار زمانی که دورۀ مدیریت کسب‌وکار ماهان به خود اختصاص می‌دهد، بین 10 تا 12 ماه خواهد بود.

هزینه دوره

یکی دیگر از مسائلی که در تصمیم‌گیری علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های مدیریت کسب‌وکار تاثیرگذار است، هزینه دوره مدیریت کسب و کار (MBA) محسوب می‌شود. البته نباید از خاطر برد که این شاخص به‌تنهایی نباید در تصمیم‌گیری افراد تاثیر بگذارد.

در مقایسۀ هزینه دوره‌های MBA باید به مزیت‌های رقابتی نیز توجه داشت و مسائل مالی را به‌عنوان تنها شاخص تصمیم‌گیری قرار نداد. از مزیت‌های رقابتی ماهان می‌توان از موارد ذیل نام برد:

 • اساتید تراز اول که از تجربیات عملی به‌روز بهره‌مند هستند
 • ایجاد بستر مناسب به‌منظور شبکه‌سازی حرفه‌ای و ارزشمند
 • ایجاد محیط نوین در راستای یادگیری موثرتر
 • استفاده از آخرین تکنولوژی روز در کلاس‌های آموزشی

به یاد داشته باشید که شرکت در این دوره، در قبال هزینه دوره مدیریت کسب و کار یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بوده که در طول زمان و بسته به مهارت افراد، مزیت‌های متعددی را برای فارغ‌التحصیلان به همراه خواهد داشت.

«سالی که یک عمر برای شما باقی خواهد ماند!»

آینده شغلی فارغ‌التحصیلان

طبق تحقیقات بیش از ۴۱% از فارغ‌التحصیلان دوره‌های ماهان، پس از اتمام دوره خود توسعۀ شغلی را تجربه کرده‌اند.

همچنین طبق این تحقیقات بیش از ۹% از جامعه ۱۳۰۰۰ نفری دانش‌پذیران ماهان، بعد از دوره خود ارتقای شغلی گرفته‌اند و ۱۲% از آن‌ها موفق به گسترش شبکه ارتباطی حرفه‌ای خود در طول تحصیل شده‌اند.

لازم به ذکر است که بیش از ۶۹% از این جامعه آماری را مدیران عامل، مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره تشکیل می‌دهند.

تحقیقاتی که با شرکت فارغ‌التحصیلان ماهان و به‌منظور بررسی شرایط این افراد بعد از دریافت گواهینامه دوره MBA انجام گرفت، نشان می‌دهد بیش از 75% از فارغ‌التحصیلان این دوره ماهان پس از اتمام دوره، موفق به ایجاد تغییرات دلخواه خود در زندگی حرفه‌ای و سازمان متبوع‌شان شده‌اند.

این آمار در مقایسه با دیگر مراکز آموزشی کسب‌وکار، نشان‌دهنده اعتبار دوره ماهان در سطح کشور است که به‌صورت مستقیم از دانش و تجارب اساتید تراز اول و دانش‌پذیران ارزش‌آفرین ماهان نشات می‌گیرد. در انتها لازم به ذکر است که تبادل‌نظر با دانش‌پذیران و فارغ‌التحصیلان دوره به شما در روند تصمیم‌گیری کمک شایان‌توجهی خواهد کرد.

بهترین دوره MBA در ایران

یکی از سوالات پرتکرار علاقه‌مندان، این است که بهترین و معتبرترین دوره MBA و بهترین دوره مدیریت کسب و کار در ایران چیست اما آیا این پرسش یک پاسخ مشخص دارد؟ خیر. با توجه به این‌که نیاز افراد نسبت به یکدیگر متفاوت است، نمی‌توان یک دوره را به‌عنوان بهترین دوره در کشور در نظر گرفت.

به‌طور مثال برخی از افراد شبکه‌سازی حرفه‌ای در طول دوره را مهمترین شاخص در تصمیم‌گیری خود می‌دانند؛ در حالی که برخی دیگر، از اساتید دوره به‌عنوان مهمترین شاخص در ارزیابی دوره‌های MBA یاد می‌کنند.

در صورتی که اساتید تراز اول، شبکه‌سازی حرفه‌ای و ارزشمند و سرفصل‌های منطبق‌بر استانداردهای جهانی از اولویت‌های اصلی شما برای انتخاب بهترین دوره مدیریت کسب و کار به‌شمار می‌روند، دورۀ مدیریت راهبردی کسب‌وکار (MBA) ماهان یک انتخاب مناسب برای شماست.

برای شرکت در معتبرترین دوره MBA در ایران به ویژگی‌هایی توجه کنید:
1. طول دوره: تعداد ساعت آموزشی در دوره‌های MBA اهمیت زیادی دارد. به‌طور معمول در دوره‌های کاربردی سعی می‌شود تا بیشترین ساعات آموزشی را به مباحث عملی اختصاص دهند و مباحث تئوری نسبت کمتری را به خود اختصاص داده‌اند.
2. سرفصل‌های آموزشی: همانطور که گفته شده، دوره‌های آموزشی MBA با سرفصل‌های متنوعی طراحی می‌شوند. ارائه جدیدترین موضوعات مدیریتی کسب‌وکارها در سرفصل‌های آموزشی موجب خواهد شد تا فارغ‌التحصیلان آمادگی روبه‌رو شدن با چالش‌های واقعی را داشته باشند.
3. اعتبار مرکز آموزشی و تجربه مدرسین: در هنگام انتخاب بهترین دوره در ایران باید به اعتبار آموزشی مرکز ارائه‌دهنده توجه داشت. همچنین اساتید و مدرسین دوره باید علاوه‌بر مدارک علمی و دانشگاهی، دارای تجارب واقعی در صنایع و کسب‌وکارها باشند.

کاربرد دوره

کسب دانش مدیریتی صرفا با حضور در کلاس‌های علوم مدیریتی، عامل موفقیت افراد و سازمان‌ها نیست و افراد به‌منظور موفقیت در کسب‌وکار خود باید از مهارت‌های کاربردی و عملیاتی بهره ببرند. طراحی سرفصل‌ها در دوره MBA ماهان و روند تدریس این سرفصل‌ها به‌گونه‌ای است که دانش‌پذیران علاوه‌بر کسب دانش به‌روز جهانی، با تبادل نظر و انتقال تجربیات این دانش را در عرصه اجرا نیز به‌خوبی استفاده کنند.

«مهارت‌آموزی به جای مدرک‌گرایی»