ماهان
مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
آشنایی با خدمات کانون ارزیابی ماهان

آشنایی با خدمات کانون ارزیابی ماهان

فهرست مطالب

خود را بیشتر و بهتر بشناسید

امروزه خودشکوفایی و پرورش توانمندی ها از مسیر تهیه و اجرای برنامه های توسعه فردی می گذرد. در این رهگذر، آموزش تبدیل به امری اختصاصی شده و هر فرد، بسته به نیاز، آموزش های خاص خود را دریافت می دارد.
تدوین یک برنامه توسعه فردی مناسب و جامع، مستلزم شناخت ویژگی های فرد در ابعاد مختلف است. این مهم نیز امکانپذیر نخواهد بود مگر از طریق حضور فرد در کانون ارزیابی!
در دنیای کسب و کار امروز، کانون های ارزیابی جزء معتبرترین ابزارها جهت شناخت استعدادها و توانمندی های فردی و مدیریتی افراد قلمداد می شوند.


در کانون ارزیابی، فرد در چارچوب یک مدل شایستگی استاندارد، توسط ارزیابان مجرّب و با بهره گیری از ابزارهای مختلفی چون مصاحبه، بحث گروهی، ایفای نقش، تمرین کارتابل، کار تیمی در قالب ساخت یک شیء و …. مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارش جامعی در محورهای شایستگی های رفتاری و مدیریتی به وی بازخورد می گردد.
این گزارش سرآغاز شناخت فرد از خویشتن و متعاقب آن، تدوین و اجرای برنامه های توسعه فردی است.
موسسه ماهان با درک اهمیت موضوع و سودمندی حضور در کانون ارزیابی برای مدیران، با بهره مندی از یک تیم ارزیابی مجرّب و کارآزموده، اقدام به طراحی و اجرای کانون ارزیابی نموده است.


با توجه به اینکه انسان یک موجود پیچیده است، لذا فرآیند شناخت یک انسان هر چند که با استفاده از ابزار دقیقی باشد در یک محیط سازمانی کار دشواری است. به همین دلیل کانون ارزیابی ابزرهای مختلفی را در راه ارزیابی و شناخت افراد به کار می گیرد و در زمان های مختلف و توسط افراد متفاوت و با ابزار های متنوع، افراد رو مورد ارزیابی قرار می دهد. در دل این ابزار ها آزمون، مصاحبه، ایفای نقش و بازی گنجانده شده و از دیدگاه های مختلف افراد را مورد ارزیابی قرار میگرند. این آزمون ها به منظور این هستند که دقت ما را بالا ببرد و شناخت خوبی به افراد داده شود. کنار هم قرار این ابزار منجر به این می -شود که ما بتوانیم با دقت بیشتری در مورد توانمندی و شایستگی افراد اظهار نظر کنیم.


در نهایت بعد از جمع آوری اطلاعات، کلیه ارزیاب ها با توجه به مشاهداتی که داشته اند از نظر خود دفاع می کنند.
در نهایت علاوه بر اینکه که گزارشی است در خصوص ارزیابی انجام شده در قالب یک کتابچه صد صفحه ای به تک تک ارزیابی شونده ها داده می شود که در دل آن ویژگی های اخلاقی، رفتاری، شخصیتی و شایستگی ها ی آن شخص گنجانده شده، به افراد راهکارهایی در قالب دوره های آموزشی، تمرین، کتاب های مرتبط و فیلم های آموزشی مرتبط هم ارائه می شود.


در واقع این فرآیند هم به مناسب انتخاب افراد برای جایگاه های متفاوت است و هم بر روی برنامه های توسعه فردی به منظور ارتقا خود تاکید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *