دوره جامع اقتصاد و سرمایه گذاری​ (حضوری)

دوره جامع اقتصاد و سرمایه گذاری ماهان، به شما کمک می‌کند تا سرمایه گذاری در تمامی بازارهای مالی را آموزش دیده و خود را برای حفظ سرمایه‌تان در مقابل تورم آماده کنید.

طراحی این دوره به نحوی است که هر آنچه یک مدیر کسب و کار در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری نیاز دارد را به صورت کاربردی آموزش دیده و به اجرا برساند.

مخاطبین دوره

مدیران عالی بیش از ۶۹ درصد دانش‌پذیران ماهان را تشکیل می‌دهند

مخاطبین دوره

مزایای دوره

 • بومی سازی محتوای روز دنیا برای مدیران و کسب و کارهای ایران
 • همراهی اساتید، منتورها و مشاوران خبره در ارائه پروژه پایانی​
 • قرارگیری در یک شبکه تجاری منحصر‌به‌فرد و ارتباط با مدیران ارشد کسب‌وکار​
 • حضور در کارگاه‌های عملی با محوریت ارتقاء مهارت‌های مدیریتی​
 • عضویت افتخاری در باشگاه کسب و کار ماهان و دعوت به رویدادها​
 • امکان دریافت گواهینامه مورد تایید وزارت علوم​
 • امکان حضور در جمع مشاوران مرکز مشاوره مدیریت ماهان​

مباحث ارائه شده در دوره

 • رمز ارزها
 • بورس
 • نرم‌افزارهای مالی
 • مسکن و خودرو
 • ارز و طلا

معرفی دوره و سرفصل‌ها

پخش ویدیو

سنجش با بروزترین استاندارهای جهانی برای اولین بار در ایران(AOL-PLO)

در ابتدای هر دوره 4 هدف کلی (روبریک) برای شما تعیین می‌گردد.

01

مصاحبه

در جلسات مصاحبه و کانون ارزیابی، این اهداف در شما مورد سنجش قرار می‌گیرند و بابت هرکدام نمره دریافت ‌می‌کنید.

02

کانون ارزیابی

در حین دوره برای هر سرفصل، اساتید به این چهار روبریک نمره می‌دهند.

03

ارزیابی نهایی

در انتهای دوره پس از اتمام دوره مجدد در یک جلسه‌ی کانون ارزیابی روبریک‌های ذکر شده مورد سنجش قرارمی‌گیرد.

04

پنل کاربری

در پنل کاربری گزارش کاملی از نمرات، شاخص‌ها، نمودار رشد و … به شما اختصاص داده می‌شود.

سرفصل های دوره

سرفصل‌های

پرورش مشاور حرفه‌ای مارکتینگ و فروش

حداقل شرایط ورود به دوره

 • آشنایی با مباحث اقتصاد و سرمایه‌گذاری

 • حداقل ۳ سال تجربه مدیریتی

 • پذیرش در مصاحبه ورودی دوره

تجربه فارغ‌التحصیلان دوره MBA ماهان

فرم درخواست مشاوره تخصصی

فرم دریافت مشاوره و پذیرش دوره

فرم درخواست مشاوره تخصصی

پرسش‌های متداول

اساتید دوره MBA ماهان

گالری تصاویر

Trulli
دوره مدیریت کسب‌وکار ماهان
Trulli
دوره مدیریت راهبردی کسب‌وکار ماهان
Trulli
دوره MBA ماهان
Trulli
دوره 258 MBA ماهان
Trulli
دوره 254 MBA ماهان
Trulli
دوره 252 MBA ماهان
Trulli
دوره 245 MBA ماهان
Trulli
دوره 242 MBA ماهان
Trulli
دوره 242 MBA ماهان
Trulli
دوره 238 MBA ماهان

دوره MBA چیست؟

عبارت MBA (در فارسی ام بی ای) که مخفف “Master of Business Administration” است، یک دوره آموزشی مدیریتی بوده که روی مباحث تئوری و عملیاتی دنیای مدیریت کسب‌وکار و مدیریت سرمایه‌گذاری تمرکز دارد. این دوره به گونه‌ای طراحی شده تا افراد آشنایی عمیق‌تری با مسائل عمومی دنیای تجارت و کسب و کار داشته باشند.

در حال حاضر سرفصل‌های متنوعی برای دوره‌های MBA طراحی شده است. به‌طور کلی بهترین دوره MBA در ایران به دو شیوه در مراکز آموزشی تدریس می‌شود:
1. ارائه مفاهیم تئوری و دانشگاهی در زمینه مدیریت تجارت یا کسب‌وکار
2. معرفی راهکارهایی کاربردی و عملی در دوره‌های MBA برای مدیریت بهتر کسب‌وکار توسط مدیران
سرفصل‌های ارائه شده در دوره‌های MBA در زمینه‌های بازاریابی، امور مالی، حسابداری، مدیریت، رهبری، تیم‌سازی و مهارت‌های نرم است. در دوره‌های مدیریت کسب و کار سعی می‌شود تا چالش‌های اساسی به دانش‌پذیران معرفی شود تا امکان مواجه شدن با مشکلات را در شرایط واقعی کسب‌وکار داشته باشند.

دوره MBA ماهان

دوره مدیریت کسب‌وکار یا دوره MBA ماهان منطبق بر آخرین استانداردهای روز جهانی و به‌صورت کاملا کاربردی طراحی شده است تا دانش‌پذیران پس از شرکت در دوره، قادر به استفاده از دانش خود در سازمان‌های متبوع‌شان باشند.

همین شاخص‌ها دورۀ MBA ماهان را به یک دوره کاربردی، به‌روز و عملیاتی تبدیل کرده است که تغییر نگرش مدیریت را برای علاقه‌مندان به همراه دارد. شما با شرکت در این دورۀ کاربردی از دانش اساتید تراز اول و محتوای بومی‌سازی‌شده بهره برده و با گسترش شبکه ارتباطی حرفه‌ای، قدمی مهم در راستای تعالی سازمان خود خواهید برداشت.

مهمترین مزیت دوره MBA ماهان، سابقه 16 سالۀ ماهان در برگزاری این دوره محسوب می‌شود که به‌صورت مستقیم در اثرگذاری دوره نیز موثر است.

سرفصل‌های این دوره با توجه به دانش روز جهانی بومی‌سازی شده تا در طول دوره اطلاعات کاملا کاربردی در اختیار دانش‌پذیران قرار گیرد. همچنین انتخاب اساتید دوره MBA ماهان نیز با توجه به تجارب نوین انجام گردیده و نحوه تدریس سرفصل‌ها نیز طبق استاندارد تعیین‌شده توسط کارگروه اساتید صورت خواهد گرفت.

با شرکت در دوره MBA ماهان، بستری بی‌نظیر به‌منظور شبکه‌سازی حرفه‌ای در اختیار دانش‌پذیران قرار خواهد گرفت و افراد با استفاده از این بستر قادر به تعامل موثر با رهبران و مدیران سازمان‌های بزرگ و انتقال تجربیات خواهند بود. در واقع عضویت در باشگاه 13000 نفری ماهان فرصت شبکه‌سازی ارزشمند را در اختیار دانش‌پذیران و فارغ‌التحصیلان قرار خواهد داد.

بهره بردن از خدمات ویژۀ باشگاه کسب‌وکار ماهان از دیگر مزایایی است که شما با شرکت در دوره MBA از آن برخوردار خواهید شد.

در نهایت نباید از خاطر برد که گواهینامه MBA ماهان توسط سازمان WES کانادا تطبیق‌پذیر بوده و شما با دریافت این گواهینامه مسیر هموارتری را به‌منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور پیش رو خواهید داشت. بنابراین تسهیل روند مهاجرت را می‌توان یکی از مزایای اصلی دوره MBA ماهان در نظر گرفت.

طول دوره

دوره MBA ماهان شامل سرفصل‌هایی است که تمامی چالش‌ها و دغدغه‌های مدیران نوین در طراحی آن‌ها مدنظر قرار گرفته شده تا این مباحث بیشترین بازدهی را برای دانش‌پذیران به همراه داشته باشند.

مجموع ساعات آموزشی که دانش‌پذیران دوره MBA ماهان پشت سر خواهند گذاشت، ۲۰۱ ساعت است. جلسات حل تمرین با توسعه مهارت‌های عملیاتی مدیران، بهره‌گیری از دانش آن‌ها را تسهیل کرده و مسیر توسعه مهارت‌های کاربردی را برای علاقه‌مندان هموار خواهد کرد. مقدار زمانی که دورۀ مدیریت کسب‌وکار ماهان به خود اختصاص می‌دهد، بین 10 تا 12 ماه خواهد بود.

هزینه دوره

یکی دیگر از مسائلی که در تصمیم‌گیری علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های مدیریت کسب‌وکار تاثیرگذار است، هزینه دوره MBA محسوب می‌شود. البته نباید از خاطر برد که این شاخص به‌تنهایی نباید در تصمیم‌گیری افراد تاثیر بگذارد.

در مقایسۀ هزینه دوره‌های MBA باید به مزیت‌های رقابتی نیز توجه داشت و مسائل مالی را به‌عنوان تنها شاخص تصمیم‌گیری قرار نداد. از مزیت‌های رقابتی ماهان می‌توان از موارد ذیل نام برد:

 • اساتید تراز اول که از تجربیات عملی به‌روز بهره‌مند هستند
 • ایجاد بستر مناسب به‌منظور شبکه‌سازی حرفه‌ای و ارزشمند
 • ایجاد محیط نوین در راستای یادگیری موثرتر
 • استفاده از آخرین تکنولوژی روز در کلاس‌های آموزشی

به یاد داشته باشید که شرکت در دوره MBA، یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بوده که در طول زمان و بسته به مهارت افراد، مزیت‌های متعددی را برای فارغ‌التحصیلان به همراه خواهد داشت.

«سالی که یک عمر برای شما باقی خواهد ماند!»

آینده شغلی فارغ‌التحصیلان

طبق تحقیقات بیش از ۴۱% از فارغ‌التحصیلان دوره‌های ماهان، پس از اتمام دوره خود توسعۀ شغلی را تجربه کرده‌اند.

همچنین طبق این تحقیقات بیش از ۹% از جامعه ۱۳۰۰۰ نفری دانش‌پذیران ماهان، بعد از دوره خود ارتقای شغلی گرفته‌اند و ۱۲% از آن‌ها موفق به گسترش شبکه ارتباطی حرفه‌ای خود در طول تحصیل شده‌اند.

لازم به ذکر است که بیش از ۶۹% از این جامعه آماری را مدیران عامل، مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره تشکیل می‌دهند.

تحقیقاتی که با شرکت فارغ‌التحصیلان ماهان و به‌منظور بررسی شرایط این افراد بعد از دریافت گواهینامه دوره MBA انجام گرفت، نشان می‌دهد بیش از 75% از فارغ‌التحصیلان دوره MBA ماهان پس از اتمام دوره، موفق به ایجاد تغییرات دلخواه خود در زندگی حرفه‌ای و سازمان متبوع‌شان شده‌اند.

این آمار در مقایسه با دیگر مراکز آموزشی کسب‌وکار، نشان‌دهنده اعتبار دوره MBA ماهان در سطح کشور است که به‌صورت مستقیم از دانش و تجارب اساتید تراز اول و دانش‌پذیران ارزش‌آفرین ماهان نشات می‌گیرد. در انتها لازم به ذکر است که تبادل‌نظر با دانش‌پذیران و فارغ‌التحصیلان دوره MBA ماهان به شما در روند تصمیم‌گیری کمک شایان‌توجهی خواهد کرد.

بهترین دوره MBA در ایران

یکی از سوالات پرتکرار علاقه‌مندان، این است که بهترین دوره MBA در ایران چیست اما آیا این پرسش یک پاسخ مشخص دارد؟ خیر. با توجه به این‌که نیاز افراد نسبت به یکدیگر متفاوت است، نمی‌توان یک دوره MBA را به‌عنوان بهترین دوره در کشور در نظر گرفت.

به‌طور مثال برخی از افراد شبکه‌سازی حرفه‌ای در طول دوره MBA را مهمترین شاخص در تصمیم‌گیری خود می‌دانند؛ در حالی که برخی دیگر، از اساتید دوره به‌عنوان مهمترین شاخص در ارزیابی دوره‌های MBA یاد می‌کنند.

در صورتی که اساتید تراز اول، شبکه‌سازی حرفه‌ای و ارزشمند و سرفصل‌های منطبق‌بر استانداردهای جهانی از اولویت‌های اصلی شما برای انتخاب دورۀ MBA به‌شمار می‌روند، دورۀ مدیریت راهبردی کسب‌وکار (MBA) ماهان یک انتخاب مناسب برای شماست.

برای شرکت در بهترین دوره MBA در ایران به ویژگی‌هایی توجه کنید:
1. طول دوره: تعداد ساعت آموزشی در دوره‌های MBA اهمیت زیادی دارد. به‌طور معمول در دوره‌های کاربردی سعی می‌شود تا بیشترین ساعات آموزشی را به مباحث عملی اختصاص دهند و مباحث تئوری نسبت کمتری را به خود اختصاص داده‌اند.
2. سرفصل‌های آموزشی: همانطور که گفته شده، دوره‌های آموزشی MBA با سرفصل‌های متنوعی طراحی می‌شوند. ارائه جدیدترین موضوعات مدیریتی کسب‌وکارها در سرفصل‌های آموزشی موجب خواهد شد تا فارغ‌التحصیلان آمادگی روبه‌رو شدن با چالش‌های واقعی را داشته باشند.
3. اعتبار مرکز آموزشی و تجربه مدرسین: در هنگام انتخاب بهترین دوره MBA در ایران باید به اعتبار آموزشی مرکز ارائه‌دهنده توجه داشت. همچنین اساتید و مدرسین دوره باید علاوه‌بر مدارک علمی و دانشگاهی، دارای تجارب واقعی در صنایع و کسب‌وکارها باشند.

کاربرد دوره

کسب دانش مدیریتی صرفا با حضور در کلاس‌های علوم مدیریتی، عامل موفقیت افراد و سازمان‌ها نیست و افراد به‌منظور موفقیت در کسب‌وکار خود باید از مهارت‌های کاربردی و عملیاتی بهره ببرند. طراحی سرفصل‌ها در دوره MBA ماهان و روند تدریس این سرفصل‌ها به‌گونه‌ای است که دانش‌پذیران علاوه‌بر کسب دانش به‌روز جهانی، با تبادل نظر و انتقال تجربیات این دانش را در عرصه اجرا نیز به‌خوبی استفاده کنند.

«مهارت‌آموزی به جای مدرک‌گرایی»