ماهان

انواع سئو؛ همه چیز درباره انواع روش های سئو

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  همه چیز درباره انواع سئو

  سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو (search engine optimization) یک روش موثر برای ارتقای رتبه‌بندی سایت یا بخشی از محتوا در گوگل است که انواع مختلف دارد. مهم‌ترین هدف انواع سئو افزایش ترافیک سایت در موتورهای جستجوی گوگل است. در ابتدا و در اوایل سال 2000 سئو موضوع بسیار ساده‌ای بود، اما با گذشت سال‌ها انواع سئو بسیار پیچیده‌تر شد و مفاهیم گسترده‌تری به خود گرفت. به کار گرفتن انواع تکنیک‌های سئو در وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا بتوانید وب‌سایت خودتان را بهتر و از جوانب بیشتری بهینه کنید و در رتبه‌بندی گوگل رتبه بهتری کسب کنید و رفته‌رفته به یک برند تبدیل شوید. در این مقاله می‌توانید با هر آن چیزی که لازم است در مورد انواع سئو و روش‌های سئو بدانید، آشنا شوید.

  اهمیت انواع سئو در سایت

  کار کردن روی سئو وب‌سایت یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای معرفی بهتر یک کسب‌وکار و دسترسی به سود بیشتر است. اگر از انواع تکنیک‌های سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت به درستی استفاده می‌شود، می‌تواند همانند یک معجزه وب‌سایت شما را در صفحه اول گوگل به نمایش درآورد و سریع‌تر از هر روش دیگری شما را سود و معروف شدن برساند.

  زمانی که وب‌سایت شما با انواع سئو به خوبی بهینه شود، دیگر نیازی به هزینه کردن برای تبلیغات نیست و شما می‌توانید با کار کردن روی محتوا و ارتقای سئو وب‌سایت خودتان مخاطب را به راحتی به سمت خودتان بکشید. سئو می‌تواند کسب‌وکار شما را بولد کند و یک برند معتبر از شما بسازد. به طوری که وقتی مخاطب کلمه‌های کلیدی مربوط به کسب‌وکار شما را در اینترنت جستجو می‌کند، با وب‌سایت شما روبرو می‌شود و این به کار شما اعتبار و ارزش زیادی می‌بخشد.

   هر چقدر سئو وب‌سایت شما قوی تر باشد، ترافیک وب‌سایت بیشتر می شود و در گوگل نیز به رتبه بندی بالاتری دست پیدا می کنید و راحت تر به کاربران معرفی خواهید شد. این موضوع می تواند روی درآمد بیشتر شما، معروف شدن برند و محبوبیت بیشتر وب‌سایتتان نیز تاثیر بگذارد و شما را به یک برند شناخته شده در تبدیل کند. اگر وب‌سایت شما در زمینه فروش محصول باشد با بهبود سئو می توانید خیلی زود سود چند برابر را تجربه کنید و به راحتی در میان مخاطبین شناخته شوید.

  انواع سئو چیست؟

  بهره‌گیری از سئو یک راهکار موثر برای بهینه‌سازی و معرفی وب‌سایت شما در گوگل است که می‌تواند به افزایش دیده شدن وب‌سایت، افزایش ترافیک و همچنین بهبود کسب‌وکار شما کمک زیادی کند. درواقع استفاده از انواع سئو به شما کمک می‌کند تا ارتباط راحت‌تری با مخاطبین و مشتریان خود داشته باشید و وب‌سایت شما با یک سرچ کوچک در صفحه ابتدایی گوگل نمایش داده شود. اما سئو انواع مختلفی دارد و برای بهینه‌سازی سایت از جنبه‌های متفاوت مورداستفاده قرار می‌گیرد. در ادامه می‌توانید با انواع روش‌های سئو آشنا شوید.

  سئو تکنیکال یا فنی

  سئو تکنیکال یکی از انواع سئو است که روی موارد فنی و تکنیکال سایت پیاده می‌شود. درواقع استفاده از سئو تکنیکال موجب می‌شود تا گوگل بدون هیچ مشکلی سایت ما را کرول کند. از مهم‌ترین موارد فنی در سئو تکنیکال می‌توان به اتصال وب‌سایت به سرچ کنسول، ایجاد نقشه سایت، بهینه‌سازی ساختار url، طراحی سایت به صورت user friendly و همچنین بهینه‌سازی سرعت سایت اشاره کرد. از طرف دیگر طراحی سایت به صورت ریسپانسیو نیز بخشی از سئو تکنیکال است که موجب می‌شود وب‌سایت در همه نوع صفحه نمایشی به درستی نشان داده شود.

  سئو داخلی

  از دیگر انواع سئو می‌توان به سئو داخلی اشاره کرد. سئو داخلی به اقداماتی گفته می‌شود که برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوی گوگل در داخل سایت انجام می‌شود. برای سئوی داخلی سایت ابتدا باید عنوان سئو را بهینه کنید و یک عنوان جذاب برای مقالات خود انتخاب کنید. سپس با انتخاب صحیح کلمه کلیدی و به کار بردن آن در محتوا به بهینه‌سازی آن کمک کنید. به خاطر داشته باشید که بهینه‌سازی تصاویر، صفحه‌بندی و سایر بخش‌های محتوا می‌تواند به بهبود سئو داخلی کمک کند و رتبه‌بندی مقاله‌های شما در صفحه گوگل را افزایش دهد.

  برای سئو داخلی وب‌سایت تولید محتوای سئو شده، استفاده از عناوین و کلمات کلیدی مناسب، تگ آلت تصاویر، سرعت لود بالای سایت نیز اهمیت زیادی دارد. اگر وب‌سایت شما در همه دستگاه‌ها به درستی و با سرعت بالایی لود شود، قطعا مخاطب نیز تجربه بهتری کسب می‌کند و رغبت بیشتری برای بازدید از سایت شما خواهد داشت. آمارها نشان می‌دهد که سایت‌هایی که سرعت پایینی دارند و مشکلی در آن‌ها وجود دارد، خیلی زود توسط مخاطب بسته می‌شوند و کاربران علاقه‌ای به بازدید از این وب‌سایت‌ها ندارند.

  سئو محتوا

  سئو محتوا زیرمجموعه سئو داخلی و از انواع سئو است که به کیفیت محتوا و بهینه‌سازی آن مربوط می‌شود. سئو محتوا می‌تواند به سئوی وب‌سایت شما کمک کند و روی رتبه‌بندی محتوا و همچنین رتبه‌بندی وب‌سایت شما در گوگل تاثیر بگذارد. سعی کنید برای بهینه‌سازی محتوا از محتواهای کاربرپسند استفاده کنید و حتما مباحث سئو داخلی را در آن رعایت کنید. به کار بردن کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل در محتوا در کنار انتشار مقالات جامع و کامل که کاربران استقبال بیشتری از آن می‌کنند، می‌تواند به سئو محتوای شما کمک زیادی کند. به خاطر داشته باشید که کلمات کلیدی باید در کل مقاله به صورت مناسب پخش شوند تا برای موتورهای جستجوی گوگل و همچنین کاربران قابل درک باشند.

  سئو خارجی

  سئو خارجی مفهومی درست برعکس سئو داخلی است که بیشتر به زیرساخت‌های خارجی مرتبط است. برای بهینه‌سازی سئو خارجی وب‌سایت باید از فرآیند لینک سازی استفاده کنید. در این روش از سایت‌های دیگران در وب‌سایت خودتان استفاده کنید و با قرار دادن لینک وب‌سایت‌های محبوب محتوا و وب‌سایت خودتان را از لحاظ سئو خارجی بهینه کنید. استفاده از بک لینک‌ها و قرار دادن لینک وب‌سایت‌های دیگر می‌تواند به اعتبار دامنه و وب‌سایت شما کمک کند. اشاره کردن به برندهای قابل اعتماد در محتوا یکی دیگر از روش‌های سئو خارجی است که پیشنهاد می‌شود حتما آن را انجام دهید.

  سئو محلی

  سئو محلی از دیگر انواع سئو است که به عنوان Local seo شناخته می‌شود هدف از این سئو بهینه‌سازی وب‌سایت برای مراجعه مشتری به صورت حضوری است. درواقع با پیاده کردن سئو محلی صفحه وب‌سایت شما برای مکان‌های خاصی بهینه می‌شود و سریع‌تر در گوگل به نمایش درمی‌آید. برای بهینه‌سازی سئو محلی باید در تمامی صفحات وب‌سایت خودتان اطلاعات تماس، نام شرکت و آدرس را وارد کنید. وب‌سایت خود را در گوگل مپ ثبت نمایید و در وب‌سایت‌های تبلیغاتی محلی  وب‌سایت خودتان را ثبت کنید.

  سئو موبایل

  از دیگر انواع سئو می‌توان به سئو موبایل اشاره کرد. سئو موبایل زیرمجموعه‌ای از سئو برای گوشی‌های موبایل است. از آنجایی که امروزه بیشتر مخاطبین وب‌سایت‌ها از طریق گوشی تلفن همراه خود وارد وب‌سایت می‌شوند، بهینه‌سازی وب‌سایت برای گوشی موبایل یک روش موثر و کارآمد برای جلب رضایت مخاطبین و دستیابی به رتبه‌بندی بهتر در گوگل است. گوگل ابتدا وب‌سایت‌ها را مجبور می‌کند تا ابتدا سایت خود را برای گوشی‌های موبایل بهینه کنند و بعد به فکر سئوی وب‌سایت در دسکتاپ باشند. برای سئو موبایل باید سایت شما در صفحه نمایش موبایل به درستی لود شود و سرعت مناسبی داشته باشد. سعی کنید برای بهینه‌سازی از تبلیغات و پاپ‌های آزاردهنده در نسخه گوشی‌های همراه پرهیز کنید تا برای مخاطب زننده و اذیت کننده نباشد.

  سئو سایت فروشگاهی

  سئو سایت فروشگاهی یکی دیگر از انواع سئو است که برای وب‌سایت‌های فروشگاهی استفاده می‌شود. معمولا سئو کردن این وب‌سایت‌ها بسیار تخصصی است و پیچیده‌تر از سایر وب‌سایت‌ها است. سئو سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی یک راهکار موثر برای بهینه‌سازی وب‌سایت‌های تجارت الکترونیکی است که طی آن این نوع وب‌سایت‌ها در رتبه‌بندی گوگل بهینه می‌شوند. وجود صفحات گسترده و بیشتر برای بهینه‌سازی یکی از مهم‌ترین دلایلی است که سئو سایت‌های فروشگاهی را نسبت به سایر وب‌سایت‌ها مشکل می‌کند.

  برای بهینه‌سازی وب‌سایت فروشگاهی باید صفحه اصلی و کلیه صفحات ب سایت را سئو کنید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب و به کار بردن عکس و فیلم‌های مرتبط می‌تواند به بهینه‌سازی وب‌سایت فروشگاهی شما کمک کند. سعی کنید بخشی به عنوان پیشنهادات ویژه به وب‌سایت خود اضافه کنید و فروشگاه خودتان را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تبلیغ کنید. یک وبلاگ و مجله برای فروشگاه اینترنتی خودتان راه‌اندازی کنید و با انتشار مقالات و محتوای سئو شده، سایت خودتان را بهینه کنید تا رتبه‌بندی بالاتری در گوگل کسب کنید.

  سئو بین‌المللی

  سئو بین‌المللی یکی دیگر از انواع سئو است که برای وب‌سایت‌های بین‌المللی استفاده می‌شود. درواقع کسب‌وکارهایی بین‌المللی باید وب‌سایت خود را نیز در سطح بین‌المللی بهینه کنند. در دسترس قرار دادن وب‌سایت با زبان‌های مختلف و همچنین استفاده از محتوای مناسب برای کاربران سراسر دنیا یکی از روش‌های موثر برای پیاده کردن سئو بین‌المللی است. برای برقراری ارتباط موثر باید از واحد پولی و زبان‌های مختلفی در وب‌سایت خودتان استفاده کنید. شکل نمایش، زمان و تاریخ باید بر اساس استانداردهای مختلف مشخص شود تا برای همه کاربران در سراسر دنیا جذاب باشد.

  سئو کلاه سیاه

  سئو کلاه سیاه یا Black-Hat SEO یکی دیگر از انواع سئو است که درواقع به سوءاستفاده از ضعف‌های الگوریتم گوگل برای بهبود رتبه‌بندی وب سای گفته می‌شود. در این روش سئو کردن شما می‌توانید از نقص‌های بهینه‌سازی سئو به نفع خودتان استفاده کنید و از این راه وب‌سایت خودتان را بهینه کنید. هرچند در برخی مواقع این روش سئو کردن وب‌سایت می‌تواند برای وب‌سایت شما آسیب‌زا باشد، اما معمولا بازدهی بسیار سریعی دارد. برای این کار می‌توانید از کلمات کلیدی بیش از حد در محتوا استفاده کنید، از متن‌های مخفی در صفحات وب‌سایت خود استفاده کنید و یا با خرید بک لینک و دست‌کاری لینک‌ها سئو وب‌سایت خود را افزایش دهید. معمولا متخصصین توصیه می‌کنند تا از روش بهینه‌سازی سئو کلاه سیاه برای بهبود رتبه‌بندی وب‌سایتتان استفاده نکنید و روش‌های درست و اصولی را جایگزین کنید.

  سئو کلاه سفید

  یک روش دیگر از انواع سئو سئو کلاه سفید است که طبق اصول و قوانین صحیح موتورهای گوگل طراحی شده است. در این روش شما می‌توانید با به کار بردن تگ‌های متا همراه با کلمات کلیدی، تولید محتوای باکیفیت و همچنین طراحی یک وب‌سایت کاربرد پسند، وب‌سایت خودتان را بهینه کنید.

  سئو کلاه خاکستری

  سئو کلاه خاکستری نوع دیگری از انواع سئو است که به اندازه سئو کلاه سیاه مخرب نیست و به اندازه سئو کلاه سفید هم اصولی به نظر نمی‌رسد. در این روش سئو کردن وب‌سایت برای بهینه‌سازی وب‌سایت از قوانین و شرایطی استفاده می‌شود که چندان روشن نیستند و استفاده از آن‌ها جریمه‌ای از سمت گوگل ندارد. درواقع شاید این روش کاملا اصولی و اخلاقی به نظر نرسد، اما هیچ منعی نیز برای آن وجود ندارد و از همین رو انجام دادن آن می‌تواند وب‌سایت شما را بهینه کند. برای استفاده از سئو کلاه خاکستری می‌تواند در وب‌سایت‌های دیگر کامنت و نظر بگذارید و لینک وب‌سایت خودتان را در کامنت ها درج کنید. ساختن لینک از راه وب‌سایت‌های کم کیفیت نیز یک راه دیگر برای بهبود سایت و افزایش اعتبار دامنه است. با استفاده از این روش هیچ پیامد منفی وب‌سایت شما را تهدید نمی‌کند و می‌توانید از این راه برای بهبود و بهینه‌سازی وب‌سایت خودتان استفاده کنید.

  سئو منفی

  سئو منفی زمانی ایجاد می‌شود که یک فرد یا رقیب شما کارهایی انجام دهد که موجب تغییر جایگاه وب‌سایت شما شود. سئو منفی درست مثل مسموم کردن غذای ورزشکاران می‌تواند رقبا را به شکلی غیراخلاقی و کاملا منفی از میدان خارج کند. ممکن است رقیب شما برای سئو منفی شایعاتی در مورد محصولات یا وب‌سایت شما در فضای اینترنت پخش کند و یا با لینک سازی و یا استفاده از هکرها سایت شما را از دسترس خارج کنند.

  سخن نهایی

  سئو یکی از مهم‌ترین بخش‌های راه‌اندازی یک وب‌سایت و کسب‌وکار اینترنتی است که می‌تواند به معرفی بهتر شما به مخاطبین و همچنین تبدیل شدن وب‌سایت شما به یک برند کمک می‌کند. شما می‌توانید با کار کردن روی انواع سئو وب‌سایت خود را از جنبه‌های مختلف سئو کنید و با کسب رتبه برتر در رتبه‌بندی گوگل، رونق بهتری به کسب‌وکار خود ببخشید. فراموش نکنید که به جر سئو منفی و سئو کلاه سیاه سایر انواع سئو برای پیشبرد کسب‌وکار شما بسیار مفید است و می‌تواند برند شما را بهتر به مخاطب معرفی کند.

  پرسش‌های متداول

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.