ماهان

ویژگی برندهای قدرتمند چیست؟

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  مسیر موفقیتی که یک برند هموار می‌کند

  یک برند را می‌توان در مجموعه تجربیاتی که مشتریان و مشتریان بالقوه با شرکت دارند، خلاصه کرد. در واقع یک برند قوی آنچه شرکت انجام می‌دهد و چگونگی انجام آن را بازگو می‌کند که هم‌زمان نیز اعتماد و اعتبار را در بین مشتریان و مشتریان بالقوه به وجود می‌آورد. در کل می‌توان چهار ویژگی اصلی را در بین برندهای قدرتمند خلاصه کرد که در ادامه آمده است:

  1- اولین ویژگی که معمولاً تمام برندهای قوی و قدرتمند دارند، این است که آنها مشخصه و ویژگی بارزی دارند که باعث می‌شود در ذهن مخاطبان و مشتریان بالقوه همواره زنده باشند و به یاد بیایند.

  2- دومین بُعد از ویژگی‌های یک برند قوی و قدرتمند این است که می‌توانیم مشخصات برند را تجسم کنیم، یعنی برند برای خودش یکسری المان‌های تصویری دارد که در حافظه تصویری مخاطبان حک می‌شود. درست مثل اینکه بخواهیم یک نفر را توصیف کنیم، در واقع ما از برندهای قوی یک تصویر در ذهنمان داریم.

  3- ویژگی سوم، یک یا دو منفعت کلیدی محصول را بیان می‌کند. در واقع برند همواره منفعت اصلی محصول را به یاد می‌آورد.

  4- ویژگی چهارم، برند باید نشان دهنده ارزش‌های سازمانی هم باشد، به طور مثال آیا شرکت نوآور یا مشتری مدار است؟ آیا نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی، محیط‌زیست، مسائلی مثل این حساس است؟ بالاخره اینکه نشان‌دهنده خصوصیات مصرف‌کنندگان و مشتریانش هم باشد، یعنی شما تصور می‌کنید مثلاً مشتریان برند بنز اصولاً آدم‌های با کلاسی‌اند یا آدم‌های ثروتمندی هستند.

  برند شما هر روز با مشتریان و مشتریان بالقوه در تعامل است؛ تصویری که به اشتراک می‌گذارید، متنی که در وب‌سایت شرکت منتشر می‌کنید، محتوایی که برای بازاریابی به کار می‌برید، نحوه ارائه و غرفه‌هایی که در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها انتخاب می‌کنید و نیز پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید همگی نمودهایی از تعامل برندتان با دنیای بیرون از آن است. برند نشان‌دهنده ارزش‌های سازمانی و حتی ویژگی‌های مشتریانش هست. آیا برندی که شما در آن کار می‌کنید و آن را مدیریت می‌کنید، این ویژگی‌ها را دارد؟

  پرسش‌های متداول

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.