ماهان

مهارت های مدیر فروش حرفه ای چیست؟

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  اگر به دنبال تبدیل شدن به یک مدیر فروش حرفه‌ای هستید سعی کنید این 6 مهارت را به صورت تخصصی در خود پرورش دهید.

  1- مهارت شناسایی و استخدام افرادی که استعداد زیادی در فروش دارند

  شما به عنوان مدیر تیم فروش یک سازمان باید قادر به شناسایی افرادی باشید که شخصیت آنها مطابق با شخصیت یک فروشنده حرفه‌ای است.اگر تیمی ندارید و در حال استخدام هستید سعی کنید جلسات مصاحبه پرچالشی را برگزار کنید تا بتوانید به اکثر توانایی ها و مهارت های افراد متقاضی پی ببرید

  2- مهارت رهبری و مدیریت تیم فروش

  بعد از اینکه تیم خود را تشکیل دادید حالا زمان آن فرا رسیده تا با آموزش های تخصصی بر روی عملکرد بهتر اعضای تیم تان کار کنید.ایجاد انگیزه،آموزش های علمی و عملی،برنامه ریزی طرح های تشویقی،ایجاد فضای رقابتی سالم بین اعضای تیم ، شناسایی مشکلات احتمالی و ارتقا مهارت های آنها از جمله وظایف یک مدیر فروش حرفه ای است.

  3- مهارت در تدوین برنامه های فروش دقیق و اصولی

  این مهارت از جمله اصلی ترین مهارت های مورد نیاز یک مدیر فروش حرفه ای است.چرا که یک مدیر فروش باید بتواند درتمامی امور برنامه ریزی جامع و دقیقی انجام دهد حتی در مورد جزئی ترین مسائل.

  برنامه های فروش دارای سه بعد اساسی هستند: پیش بینی فروش، تحقیقات بازار و مشتریان ، برنامه ریزی

  برای رسیدن به یک برنامه جامع و صحیح باید اولین قدم ها درست اینجام دهید.اگر شما نتوانسته باشید در مورد بازار و رقبا و رفتار مشتریان تان اطلاعات درستی بدست آورید مطمئناً در برنامه ریزی دچار مشکل خواهید شد و تصمیمات نادرستی خواهید گرفت که همه این موارد موجب رسیدن به نتیجه نامطلوب و در نهایت از دست دادن زمان و منابع مالی می شود.

  مهارت های مدیر فروش حرفه ای چیست؟

  4- مهارت برقراری ارتباط مؤثر

  شما به عنوان مدیر تیم فروش سازمان مسئول برقراری ارتباط با شرکت ها و مدیران مختلف هستید،اگر در برقراری ارتباط و مذاکرات خود حرفه ای باشید نه تنها به اهداف مالی خود می رسید بلکه اعضای تیم تان برای رشد و ارتقاء انگیزه می گیرند.پس بر روی مهارتهای ارتباطی و مذاکره خود تمرکز کنید چرا که این مهارت نه تنها در حوزه فروش بلکه در تمامی لحظات زندگی حلال بسیاری از مسائل است.

  5- مهارت پیش بینی نتایج فروش

  این مهارت علاوه بر کسب دانش باید به طور عملی و تجربی کسب و تقویت شود تا در آن حرفه ای شوید.البته که همچنین می توانید با کمک برخی استراتژی های پیش بینی، نتایج بهتری بدست آورید.

  6- مهارت استفاده از تکنولوژی برای افزایش بهره وری

  بسیاری از سازمان ها در واحد فروش خود از ابزارهای فناوری برای کارآمدتر شدن و کاهش اتلاف زمان تیم فروش ، استفاده می کنند.طبق گزارش تحقیقاتی که شرکت CSOINSIGHTS اخیراً ارائه داده است،  فروشندگان تنها 37 درصد از زمان خود را صرف فروش می کنند.

  ظاهراً بقیه زمان آنها با ایجاد گزارش ها ، ارسال ایمیل ، ارائه پیشنهادات ، شرکت در جلسات داخلی و مواردی دیگر به پایان می رسد. فروشنده ای که می تواند از تکنولوژی استفاده کند مطمئناً بازدهی بیشتری خواهد داشت زیرا آنها پس از آن قادر به گذراندن زمان بیشتری برای فروش هستند.

  دوره مدیر فروش حرفه ای ماهان

  پرسش‌های متداول

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.