دیجیتال مارکتینگ در فضای کسب و کار چگونه تعریف می شود؟

تعریف دیجیتال مارکتینگ در فضای کسب و کار

فهرست مطالب

فضای کسب و کار، تعریف دیجیتال مارکتینگ را چگونه انجام میدهد؟

بازاریابی دیجیتال با استفاده از تاکتیک ها و کانال های دیجیتالی بی شمار برای ارتباط با مشتریان در جایی که بیشتر وقت خود را می گذرانند (فضای آنلاین) تعریف می شود. از وب سایت گرفته تا دارایی های تجاری آنلاین مانند: تبلیغات دیجیتالی ، بازاریابی ایمیلی ، بروشورهای آنلاین و بنرهای تبلیغاتی آنلاین و غیره ، که این ها طیفی از تاکتیک ها هستند که زیر چتر “بازاریابی دیجیتال” قرار گرفته اند.

بهترین مدیران حوزه دیجیتال مارکتینگ، تصویری روشن از نحوه راه اندازی و مدیریت کمپین های بازاریابی دیجیتال حول اهداف اصلی سازمان دارند. و بسته به اهداف استراتژی بازاریابی خود ، می توانند از طریق کانال های رایگان و پولی که در اختیارشان است اقدام به اجرای یک کمپین حرفه ای بازاریابی دیجیتال کنند.

تاکتیک هایی که یک بازاریاب دیجیتال در امور کسب و کاری اش باید انجام دهد به طور کلی از قرار عناوین زیر می باشد:

دیجیتال مارکتینگ در فضای کسب و کار چگونه تعریف می شود؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ، یک برنامه مفصل در مورد چگونگی استفاده از کانال ها و تاکتیک های مختلف بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به اهداف سازمان است.  هنگامی که شما یک استراتژی بازاریابی دیجیتال طراحی می کنید ، باید در نظر بگیرید از کدام کانال ها استفاده کنید ، از نظر منابع (زمانی و پولی) برای اختصاص به هر کانال و همچنین از نظر نتایج، انتظار چه چیزی را دارید.

 یک اشتباه معمول که توسط بسیاری از مدیران بازاریابی دیجیتال صورت گرفته است ، این است که آنها سعی می کنند همه چیز را به یک باره و بدون برنامه ریزی قبلی و مشخص کردن هدف ، اجرا کنند و در پایان برنامه نتیجه ای بدست نیاورند.که این عدم موفقیت دو دلیل دارد:

یا به این دلیل است که تخصص و دانش لازم را برای اجرای کمپین های بازاریابی دیجیتال ندارند

یا به این دلیل که آنها در نهایت هزینه بودجه خود را در کانال هایی می گذرانند که برای کسب و کار و هدف مورد نظر آن ها مناسب نیست.

مدیران بازاریابی می توانند از طریق کسب دانش به روز در حوزه  دیجیتال مارکتینگ، شناخت کامل سازمان و اهداف آن،شناخت کامل بازار هدف و رقبا، تسلط بر ابزارها و کانال های دیجیتال مارکتینگ،استراتژی های صحیحی را در این حوزه طراحی و تدوین کرده و با مدیریت صحیح و همه جانبه فرآیندها(مدیریت اجرایی،مدیریت تیم،مدیریت مالی و…) به بهترین نتایج عملکردی دست یابند.


چرا دوره دیجیتال مارکتینگ ماهان شرکت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.