ماهان

مروری بر تقسیم بندی برندها

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  از برند فردی تا برند خدمات

  در این پادکست از تقسیم‌بندی برندها خواهیم گفت. برندها را می‌توان در دسته‌های مختلف تقسیم‌بندی کرد، یکی از این تقسیم‌بندی‌ها، سه نوع کلی از برندها را در نظر می‌گیرد؛ برند فردی، برند محصول و برند خدمات.

  در برند فردی (Personal Brand) تلاش می‌کنیم تا یک برند شخصی را ایجاد کنیم تا برداشت اطرافیان و محیط را نسبت به آن فرد تغییر دهیم. در اغلب موارد به علت عدم وجود برنامه یا مدل تجاری مشخص، کمپین‌های برندینگ فردی به استراتژی تجاری افراد کمکی نمی‌کند، اما اگر برند سازی فردی یا پرسونال برندینگ به درستی انجام شود، به کسب‌وکار فرد کمک بسیاری خواهد کرد.

  برند محصول (Product Brand) به محصولات به‌خصوص شرکت اشاره دارد؛ این برند پایه و اساس دنیای برند شرکت به شمار می‌رود و رایج‌ترین نوع برند است. این‌گونه از برند موجب افزایش درک مخاطب از ایده موجود در آن کالا یا محصول می‌شود، ایده‌ای که به افزایش قابلیت‌های کاربردی کالا منجر می‌شود. از شناخته‌شده‌ترین برند محصولات می‌توان به برند کوکاکولا و نوتلا اشاره کرد.

  برند خدمات (Service Brand) بسیار شبیه به برند محصول است اما ارزش‌های پیشنهادی پیچیده‌تری به خدمات اضافه می‌کند. از بسیاری از جنبه‌ها ایجاد برند خدمات از ایجاد برند برای محصول مشکل‌تر است زیرا باید یک کالای غیرملموس را به مشتری پیشنهاد نمود. به‌هرحال ایجاد برند برای هرکدام از سه ماهیتی که خدمتتان عرض شد یعنی فردی، محصول و خدمات، تأثیر بسیار مهمی بر موفقیت یا شکست آن کسب‌وکار خواهد داشت.

  پرسش‌های متداول

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.