ماهان

کتاب مدیریت برند؛ خلاصه و معرفی کتاب مدیریت برند

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  دنیای امروز، دنیایی است که افراد و سازمان‌ها دارای برند و هویت خاص خودشان‌اند؛ برخلاف گذشته که فقط شرکت‌ها و سازمان‌ها دارای برند بودند. برند نیازمند مدیریت است و امروز در این مطلب با چند کتاب مدیریت برند آشنا می‌شوید. جالب است بدانید کتاب‌های متعددی در زمینه مدیریت برند وجود دارد. در ادامه چند مورد از آن‌ها معرفی می‌شود.

  کتاب مدیریت برند اثر دکتر شهریار عزیزی

  دکتر شهریار عزیزی یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی است و کتاب مدیریت برند را نوشته است، کتابی که در آن به بررسی چهارچوب برندسازی به صورت ساختاریافته پرداخته است و ضمن آن، متدولوژی و فنون علمی و کاربردی را بیان کرده است. بیان مثال‌های مختلف با توجه به رویکرد و فضای بازار ایران، باعث کاربردی‌تر شدن آن شده است.

  شاید شما نیز خواهان برندسازی برای خود باشید، با توجه به افزایش رقابت بین افراد و سازمان‌ها به صورت کلی برندسازی در بازار آزاد درحال تغییر وجهه و ظاهر خود است و به جای اصول برندسازی به لوگو و تبلیغات تقلیل یافته است. برای همین خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند در فضای درست برندسازی قرار بگیرید و کارهایتان را محدود به لوگو و تبلیغات نکنید.

  اینکه برندسازی یک موضوع لوکس و خاص است، غیرقابل‌انکار است اما باید بدانید که موفقیت یک کسب‌وکار به برندسازی درست آن ارتباط دارد. در کتاب سعی شده که مطالب به صورت علمی و کاربردی آورده شود و از نگاه صرفا بازاری یا آکادمیک به برندسازی جلوگیری شود. در این کتاب سعی شده مطالب تا حد ممکن به زبان ساده بیان شود.

  کتاب ضمن معرفی فن‌ها، چهارچوب‌ها و متدولوژی‌های گوناگون برندسازی، مثال‌های واقعی مربوط به بازار ایران را بیان می‌کند که آن را کاربردی‌تر کرده و ارزش خواندنش را افزایش می‌دهد. اگر به دنبال برندسازی هستید، خواندن این کتاب هماهنگ با فرهنگ ایران را به شما توصیه می‌کنیم.

  کتاب مدیریت برند اثر تیلده هدینگ و همکارانش

  اگر به دنبال یک کتاب معتبر شناخته شده درباره برندسازی هستید، خواندن کتاب مدیریت برند اثر تیلده هدینگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب، اولین بار سال ۲۰۰۹ وارد بازار شد و بعد از ۱۱ سال، به ویرایش سوم رسید. عنوان فرعی کتاب؛ تحقیق، تئوری و تمرین است.

  این کتاب بیشتر مناسب دو گروه از افراد است:

  در هر دو حالت، اطلاعات کتاب برای شما بسیار مفید است.

  این کتاب دارای هفت فصل است که در هر فصل به بررسی یک رویکرد فکری درباره برندسازی پرداخته شده است:

  • رویکرد اقتصادی
  • رویکرد مبتنی بر مصرف‌کننده
  • رویکرد هویتی
  • رویکرد مبتنی بر شخصیت
  • رویکرد فرهنگی به برند
  • رویکرد مبتنی بر جامعه هواداران برند
  • رویکرد رابطه‌گرا

  در کتاب هیچ رویکردی بر دیگری برتری نیافته و سعی شده به همه جوانب رویکرد‌ها پرداخته شود.

  در ایران، کتاب‌ها یا مدرسان برندسازی، از هر رویکرد یک تکه را برداشته‌اند که این به معنای خوب یا بد بودن آن نیست. از آن‌جایی که هر رویکرد از نظام فکری خاصی متولد شده است، فقط باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

  کتاب مدیریت برند خلق برند‌های معتبر اثر لیسلی دی چرناتونی و همکاران

  کتاب مدیریت برند اثر لیسلی دی چرناتونی و همکاران یکی دیگر از کتاب‌های مدیریت برند است و خوشبختانه توسط تعدادی از مترجمان عزیز به زبان فارسی ترجمه شده است.

  برند صرفا یک نام نیست، برند دارای هویت است و به زندگی ما انسان‌ها وارد شده و زندگی با آن‌ها در جریان است. برند می‌تواند برای خود هویت و شخصیت داشته باشد و با شنیدن نام آن، مجموعه‌ای از ویژگی‌های شخصیتی، فکرها، باورها و احساس‌ها را در ذهن ما تداعی می‌شود.

  کتاب مدیریت برند درباره چه چیزی سخن می‌گوید؟

  تصویری که برند در ذهن ما تداعی می‌کند، نقش زیادی در جذب مشتری‌های ما دارد. می‌دانید که ما انسان‌ها از افرادی که حس بدی را در ما ایجاد می‌کنند، دوری می‌جوییم و جذب دوستان و افرادی می‌شویم که حس خوبی را در ما به وجود می‌آورند. برندسازی شبیه یک  فرد و انسان است که شخصیت خاص خود را دارد و می‌تواند به عنوان دوست در طول زندگی ما وجود داشته باشد و ارتباط خوب و پایداری را به وجود آورد.

  همان گونه که ما نمی‌توانیم با تک‌تک آدم‌های دنیا دوست باشیم، برند نیز مخاطب خاص خود را دارد؛ برای افرادی خاص و مطلوب و برای عده‌ای ناخوشایند است. موضوع جالب اینکه هویت و شخصیت نسبتا پایدار است، پس شما به عنوان خالق برند، نباید رفتارهای متضاد از هم را در برندتان آنجام دهید تا هویت یکپارچه آن حفظ شود و به مخاطب، تضاد را انتقال ندهد.

  کتاب مدیریت برند به صاحبان کسب‌وکار پیشنهاد می‌شود.

  کتاب مدیریت برند (ویژه مدیران و فعالین تجاری) اثر حسن سلطانی

  به مرور رقابت‌ها در بازار افزایش یافته و همین موضوع باعث شکل‌گیری نگرش جدیدی در دنیای بازاریابی شده است. این نگرش جدید به ضرورت برندسازی و مدیریت برند اشاره دارد و آن را دلیل اصلی توسعه و گسترش کالا و خدمات در بازارها تبدیل کرده است. فرقی ندارد که در بازار داخلی یا بازار بین‌الملل کار می‌کنید، شما به برندسازی نیاز دارید.

  این کتاب سعی دارد به خوانندگان کمک کند تا شناخت و درک بهتری از آفرینش و خلق یک برند پیدا کنند. برندسازی برای کسب و کار در دنیای امروز، یکی از تاثیرگذارترین کارهاست. خواندن کتاب مدیریت برند حسن سلطانی خالی از لطف نیست.

  سخن نهایی

  شما صاحب یک شرکت و کسب و کار باشید یا اینکه بخواهید برای خودتان پرسونال برندینگ کنید، به خواندن کتاب مدیریت برند نیاز دارید. دانش و اطلاعات این کتاب به شما کمک می‌کند تا اصولی و درست گام بردارید و اشتباهات کمتری را مرتکب شوید. می‌دانید که رقابت در دنیای کسب و کارها زیاد است پس سعی کنید هویتی را به برند خود دهید که شما را خواستنی کرده و باعث تفاوت شما با دیگری شود، به‌گونه‌ای که هیچ شخص و سازمانی نتواند جای شما را بگیرد.

  پرسش‌های متداول

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.