ماهان

بهترین کتاب های آموزش دیجیتال مارکتینگ برای مطالعه

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
  دیجیتال مارکتینگ مهارتی است که هر کسب‌وکاری در دنیای کنونی به آن نیاز دارد. پیشرفت و پیشی گرفتن از رقبای قوی و مهمی که در زمینه‌های مختلف حضور فعال دارند، مسلط بودن به دیجیتال مارکتینگ را می‌طلبد. با این حال، برای یادگیری آن باید وقت بگذارید.

  دیجیتال مارکتینگ به شما می‌آموزد چگونه زوایای مختلف کسب‌وکار خود را بهبود بخشید و رضایت خود و مشتریانتان را فراهم کنید. این مهارت آن‌گونه نیست که یک بار آن را یاد بگیرید و برای همیشه آن را به‌کار ببندید؛ بلکه باید همواره خود را به‌روز نگاه دارید.

  کتاب خواندن یکی از راهکارهای به‌روز ماندن در جهان امروز است. در این مطلب، چند عدد بهترین کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم و در مورد هر کدام توضیح کوتاهی داده‌ایم.

  مطالعه این کتاب‌ها به شما کمک می‌کند بدانید در جهان امروز چه می‌گذرد و چه تکنیک‌های جدیدی را می‌توانید استفاده کنید. این کتاب‌ها توسط بهترین متخصصان دیجیتال مارکتینگ نوشته شده‌اند که یادگیری آن‌ها ارزش زیادی دارد. برای آشنایی با این کتاب‌ها تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

  کتاب مدیریت بازاریابی از کاتلر

  فیلیپ کاتلر را پدر علم بازاریابی نوین می‌دانند. این نویسنده کتاب‌های بازاریابی مختلفی را به رشته تحریر درآورده است. یکی از بهترین کتاب‌های او، کتاب مدیریت بازاریابی است. کتاب مدیریت بازاریابی به‌نوعی بهترین کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ در جهان است.

  این کتاب بسیار معتبر است و حتی در برنامه تدریس بسیاری از دانشگاه‌ها قرار دارد. کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر به ۲۰ زبان دنیا ترجمه شده است.

  در ایران نیز این کتاب توسط آقای بهمن فروزنده ترجمه شده است. انتشارات آموخته این کتاب را در قطع رحلی منتشر کرده و در ۲ شکل چاپی و الکترونیکی در دسترس قرار داده است. کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر دارای 5 بخش و 24 فصل است.

  بخش‌های این کتاب شامل مطالب مفهوم مدیریت بازاریابی، تجزیه‌وتحلیل فرصت‌های بازار، تهیه خط و مشی‌های بازاریابی، برنامه‌ریزی برنامه‌های بازاریابی و اداره و مدیریت تلاش‌های بازاریابی می‌شود. خواندن این کتاب برای تمام افراد مشغول به کار در حوزه مارکتینگ توصیه می‌شود.

  کتاب دیجیتال مارکتینگ به زبان آدمیزاد

  کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ به زبان آدمیزاد

  کتاب دیجیتال مارکتینگ به زبان آدمیزاد یکی دیگر از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ است. این کتاب همان‌طور که از نامش پیداست، به زبان ساده هر آن چه که برای ورود به دنیای بازاریابی دیجیتال نیاز دارید را به شما می‌آموزد.

  راین دیس، نویسنده این کتاب چندین کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ را به رشته تحریر درآورده است. دیگر نویسنده آن راس هنبری و راین دیس همکاری‌های دیگری نیز در زمینه نوشتن کتاب با یکدیگر داشته‌اند. این کتاب در سال 2018 نوشته شده است.

  دانستن این موضوع باعث می‌شود بتوانید تا حدود زیادی به به‌روز بودن مطالب آن اطمینان کنید. دیجیتال مارکتینگ به زبان آدمیزاد توسط نشر هیرمند و در قطع وزیری و 374 صفحه منتشر شده است. آقای محمد فانی مترجم این اثر در حوزه کسب‌وکار هستند.

  در این کتاب در قالب 5 بخش و 16 فصل، با موضوعات مختلف حوزه دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌شوید. این بخش‌ها آشنایی با دیجیتال مارکتینگ، استفاده از محتوا برای ایجاد طرفداران، دنبال‌کنندگان و مشتریان، ایجاد ترافیک وب‌سایت، اندازه‌گیری تحلیل و بهینه‌سازی کمپین‌ها و ده‌تایی‌ها هستند.

  این کتاب برای تمامی کسانی که در ابتدای ورود به عرصه بازاریابی دیجیتال هستند و به آشنایی اولیه خوبی نیاز دارند، توصیه می‌شود.

  کتاب قبایل؛ از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ جهان!

  قطعاً در نگاه اول، نام این کتاب توجه شما را به خود جلب کرده است! در واقع، کتاب قبایل در مورد میل انسان‌ها به تشکیل گروه و جامعه صحبت می‌کند. ست گودین، نویسنده کتاب قصد دارد به شما بگوید چطور در فضای اینترنت قبیله خود را ایجاد کنید و رئیس آن باشید!

  گودین یکی از بهترین کارآفرینان آمریکایی است که در زمینه مشاوره کسب‌وکار نیز فعالیت می‌کند. خواندن توصیه‌های چنین فردی قطعاً برای شما مفید خواهد بود.

  به جز دیجیتال مارکتینگ، برای تقویت خصلت رهبری در خود نیز می‌توانید از این کتاب استفاده کنید. این کتاب نیز توسط نشر آموخته و در 130 صفحه در ایران منتشر شده است. انواع نسخه‌های چاپی، الکترونیکی و حتی صوتی این کتاب را می‌توانید از فروشگاه‌های مختلف تهیه کنید.

  کتاب طرح بازاریابی کسب‌وکارهای کوچک

  کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ طرح بازاریابی کسب‌وکارهای کوچک

  این کتاب نیز به‌نوعی مهم‌ترین و بهترین کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ است. طرح بازاریابی کسب‌وکارهای کوچک که در اقدامی جالب به شکل یک کیف یا بگ توسط انتشارات آریانا قلم منتشر شده، نوشته‌ی آلن دیب است.

  آلن دیب نامی آشنا برای هر فردی است که در حوزه بازاریابی اطلاعاتی دارد. ترجمه این کتاب به شیوه‌ای روان توسط فؤاد معصومی انجام شده است.

  در این کتاب سعی شده با ارائه تابلوی یک‌صفحه‌ای و 9 مرحله‌ای، فرایند برنامه‌ریزی و بازاریابی برای کسب‌وکارها آموزش داده شود. مطالعه این کتاب به یک مدیر مارکتینگ و تمام بازاریابان توصیه می‌شود.

  کتاب ایده عالی مستدام

  نمی‌توان به معرفی فهرست کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ پرداخت و صحبتی از کتاب ایده عالی مستدام به‌میان نیاورد. جالب است بدانید عنوان انگلیسی این کتاب، چوب‌دستی‌ات را بساز است!

  انتشارات آریانا قلم این کتاب را در قالب قطع رقعی و 372 صفحه منتشر کرده است. ۲ نویسنده این کتاب به نام‌های چیپ و دن هیث دو برادر هستند. هر کدام از آن‌ها استاد دانشگاه‌های معتبر کسب‌وکار مانند دانشگاه استنفورد و هاروارد و کارآفرین هستند.

  مترجمین این کتاب به زبان فارسی، آقایان سید رامین هاشمی و مجتبی اسدی، مترجمین متخصص در ترجمه کتاب‌های حوزه مدیریت، رهبری و کسب‌وکار هستند. شما می‌توانید ایده عالی مستدام را به شکل چاپی یا الکترونیکی تهیه کنید.

  این کتاب به شما یاد می‌دهد که ایده‌های خوب، خودبه‌خود اجرا نمی‌شود؛ بلکه ساختنی و به‌دست آوردنی هستند. کتاب ایده عالی مستدام به ۲۸ زبان زنده دنیا ترجمه‌شده و استقبال بی‌نظیری در سراسر جهان از آن شده است.

  علاوه بر این، ایده عالی مستدام یا چوب‌دستی‌ات را بساز، ۲ سال در صدر لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه کسب و کار قرار داشت. جا گرفتن در ۱۰ کتاب برتر آمازون و 100 کتاب برتر حوزه کسب‌وکار از افتخارات این کتاب است.

  هرچند ایده عالی مستدام کتابی رسمی و آکادمیک نیست؛ اما توسط تعداد زیادی از اساتید حوزه کسب‌وکار به دانشجویان رشته‌های مرتبط با کسب‌وکار توصیه می‌شود.

  قلم خوب و روان کتاب و مفاهیم ارزشمند مطرح‌شده در آن باعث می‌شود تا بتوانیم به تمام افراد علاقه‌مند به حوزه کسب‌وکار و بازاریابی آن را توصیه کنیم.

  حتی اگر به حوزه کسب‌وکار علاقه ندارید و تنها به‌دنبال تقویت مهارت ایده‌پروری خود هستید، ایده عالی مستدام می‌تواند برای شما یک معجزه باشد.

  کتاب خلق داستان برند

  در ادامه معرفی بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ، به کتاب خلق داستان برند می‌رسیم. روی جلد این کتاب پیام مهمی در جهت معرفی کتاب نوشته شده است: پیام خود را شفاف سازید تا مشتریان به شما گوش کنند.

  در واقع، منظور این است که برند شما اولین پیامی است که به مشتری می‌دهید. این پیام باید آن‌قدر شفاف باشد که توجهات را به‌خود معطوف کند.

  نشر آدینه سال 98 اقدام به چاپ این کتاب کرد. تعداد صفحات کتاب خلق داستان برند، 172 صفحه است و توسط مؤسسه ترجمیک به زبان فارسی روانه بازار شده است. نسخه الکترونیکی کتاب نیز با مترجمان مختلف در دسترس شماست. همچنین، در صورت تمایل می‌توانید به دانلود و مطالعه نسخه زبان اصلی آن بپردازید.

  در این کتاب برندسازی و اهمیت آن را می‌آموزید. دونالد میلر، نویسنده این کتاب شرکتی دارد که سالانه به خلق ۳ هزار برند کمک می‌کند.

  با آموختن ساختار هفت‌مرحله‌ای ساخت برند در این کتاب، شما نیز خواهید توانست از مشاوره این فرد با ارزش بهره‌مند شوید. خواندن این کتاب به هر دیجیتال مارکتر و مدیران کسب‌وکار توصیه می‌شود.

  کتاب بازاریابی سرراست

  بازاریابی سرراست که در فهرست بهترین کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ قرار می‌گیرد، با تکیه بر مفهوم قیف فروش به شما کمک می‌کند تا کمپین تبلیغاتی ایمیلی بسازید، کنجکاوی مشتری را تحریک کنید و با کمترین هزینه، بهترین تبلیغات و جذب مشتری را شاهد باشید.

  این کتاب توسط انتشارات آریانا قلم در قطع رقعی و 216 صفحه منتشر شده است. نویسنده این کتاب نیز مانند کتاب قبلی، دونالد میلر و مترجم آن نیز مهرداد عباسی است. صفحه‌آرایی جذاب کتاب باعث می‌شود هنگام مطالعه خسته نشوید.

  طرح‌های مختلف مثل بیانیه تک خطی، طراحی پی‌دی‌اف آدرس جمع کن، طراحی کمپین ایمیلی و طرح اولیه صفحه ورود در این کتاب بررسی می‌شوند.

  میلر ادعا می‌کند با خواندن این کتاب دیگر نیازی به هزینه‌های هنگفت برای بازاریابی بی‌ثمر نخواهید داشت. میلر می‌گوید اگر می‌توانستم بیست سال به عقب برگردم، این کتاب را به‌عنوان نامه‌ای برای خود می‌نوشتم!

  مطالعه این کتاب به تمام افرادی که در مسیر شروع بازاریابی قرار دارند یا دوست دارند تجربیات و نکات دونالد میلر را بخوانند، توصیه می‌شود.

  کتاب بازاریابی پرمحتوا

  یکی دیگر از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ، کتاب بازاریابی پرمحتوا است. احتمالاً می‌دانید که بازاریابی محتوایی در حال پیدا کردن جایگاه مناسب خود در ایران است. صاحبان کسب‌وکار متوجه شده‌اند اگر با تولید محتوای مفید، ارزش‌افزوده‌ای برای مخاطب ایجاد کنند، سود بیشتری خواهند برد.

  کتاب بازاریابی پرمحتوا برای کسانی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می‌کنند، به تدوین استراتژی بازاریابی محتوا می‌پردازند یا به آن علاقه دارند، بسیار مفید خواهد بود. نویسنده‌ این کتاب جو پولیزی است و توسط انتشارات آریانا قلم، در قطع وزیری و 405 صفحه منتشر شده است.

  ترجمه کتاب به زبان فارسی توسط سجاد بهجتی انجام شده است. این کتاب ۵ بخش و ۲۴ فصل دارد. با مطالعه این کتاب یاد می‌گیرید چگونه محتوایتان را در میان این همه محتوا در حوزه‌های مختلف برجسته کنید تا توجه مشتری به شما جلب شود.

  در مورد اهمیت محتوا در این کتاب می‌خوانیم:

  هر قدر محتوا ارزان و ارزان‌تر تمام شود، توجه مخاطب گران و گران‌تر می‌شود.

  کتاب قلاب

  کتاب قلاب

  وفادار کردن مشتریان از جمله چالش‌هایی است که هر کدام از صاحبان کسب‌وکار با آن مواجه می‌شوند. براساس برخی آمار، هزینه جذب مشتری جدید ۷ برابر بیشتر از نگهداری مشتریان فعلی و وفادار کردن آن‌هاست.

  با دانستن این نکته باید تمام تلاشتان را برای ایجاد رضایت در مشتری‌هایتان به خرج دهید. نیر ایال و رایان هوور در کتاب قلاب، به شما می‌آموزند چطور مشتریان را وفادار کنید.

  نویسندگان این کتاب می‌گویند یک فرایند ۴ مرحله‌ای وجود دارد که توسط کسب‌وکارهای بزرگ دنبال می‌شود و در واقع، از عوامل مهم موفقیت آن‌هاست. این ۴ مرحله شامل محرک، اقدام، پاداش متغیر و سرمایه‌گذاری است.

  کتاب قلاب، ۷ فصل دارد. در واقع، ایده اصلی کتاب در مورد عادت‌هاست. فصل اول کتاب قلمروی عادت‌ها نام دارد و مزایای رقابتی عادت‌سازی در آن بررسی می‌شود. فصل دوم، به بررسی گام اول از چهار مرحله قلاب، یعنی محرک می‌پردازد و تا فصل پنجم به‌ترتیب به هریک از این ۴ مرحله اشاره دارد.

  نیر ایال فصل ششم را صرف اثبات کارایی مدل قلاب می‌کند و در فصل آخر، آزمون عادت که دارای ۳ بخش شناسایی، کدبندی و اصلاح است را به‌عنوان کاری که بعد از ساخت محصول انجام می‌شود، معرفی می‌کند.

  این کتاب توسط ۲ مترجم مختلف، علی شه شناس در سال 95 و سعید قدوسی نژاد در سال 97 ترجمه شده است. در سال 95 نشر هورمزد و در سال 97 انتشارات آریانا قلم این کتاب را به بازار عرضه کرده‌اند. این کتاب را می‌توانید هم به‌صورت الکترونیکی و هم به‌صورت چاپی تهیه کنید.

  نتیجه‌گیری

  صدها کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ با سبک و سیاق‌های متفاوت در عرصه دیجیتال مارکتینگ نگارش و عرضه شده‌اند. تقریباً تمام این کتاب‌ها را می‌توانید به زبان فارسی پیدا کنید و بخوانید. به لطف رشد تکنولوژی هر ۲ نسخه کتاب الکترونیکی و چاپی اکثر کتاب‌ها نیز موجود است.

  درست است که نسخه الکترونیکی قیمت کمتری دارد؛ اما بسیاری از مردم برای یادگیری تنها به نسخه چاپی عادت دارند. بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ برای هر فرد متفاوت است. بستگی به این دارد که شما در چه مرحله‌ای از آشنایی با بازاریابی دیجیتال قرار دارید و با چه هدفی به مطالعه کتاب می‌پردازید.

  در این مقاله سعی کردیم کتاب‌های متفاوتی که برای افراد مختلف مفید هستند را با در نظر گرفتن این مسئله معرفی کنیم.

  پرسش‌های متداول

  ده‌ها کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ اصول این حوزه تا موضوعات فنی مانند تبلیغات PPC، سئو، گوگل ادوردز یا تبلیغات فیسبوک را پوشش می‌دهد و می‌توانید هنگام شروع حرفه خود به‌عنوان دیجیتال مارکتر به آن‌ها مراجعه کنید.
  کتاب‌های مدیریت بازاریابی از کاتلر، دیجیتال مارکتینگ به زبان آدمیزاد، قبایل، طرح بازاریابی کسب‌وکارهای کوچک، ایده عالی مستدام و غیره از بهترین‌های کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ هستند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.