ماهان

مزایای دوره MBA چیست؟

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  شرکت در دوره مدیریت حرفه ای کسب  و کار و یا همان MBA می تواند مزایای مورد انتظار و حتی مزایایی که انتظارشان را ندارید، را در زندگی کاری شما به دنبال داشته باشد. در حقیقت ، این مزایا معمولاً فراتر از اهداف شغلی و حرفه ای شما هستند و حتی در مورد زندگی غیر کاری شما نیز کاربرد دارند.  اگر به دنبال MBA یا تلاش برای ارزش گذاری مزایای دوره MBA در برابر هزینه های آن هستید ، این 7 مزیت را در نظر بگیرید.

  1- افزایش اعتماد به نفس

  تحقیقی توسط فارغ التحصیلان MBA راجع به هزینه های مالی و غیر مالی انجام شده توسط دانش پذیران و مزایای اکتسابی دوره MBA  برای فراگیران این دوره، مورد بررسی قرار گرفت. با کمال تعجب ، افزایش اعتماد به نفس یکی از با ارزش ترین و مهمترین مزایای غیر مالی برای دوره MBA محسوب می شود.  احساس موفقیت و مجموعه ای از مهارت ها و دانش کسب شده در این دوره ،می تواند اعتماد به نفس افراد را بهبود بخشد.

  2- اعتبار

  روش های مختلفی برای افزایش و اثبات اعتبار برای مدیران در سازمان ها وجود دارد.ولی با دانش و مهارتی که افراد از طریق دوره های کاربردی مهارتی MBA بدست می آورند می توانند جایگاه شغلی بالاتری را در سازمان ها بدست آورده و همچنین توانایی های حرفه ای مدیریتی خود را به مدیران ارشد سازمان شان اثبات کنند.

  3- کنجکاوی

  فارغ التحصیلان MBA اغلب دارای یک کنجکاوی ذاتی و سیری ناپذیر هستند. آنها می دانند که همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد و تلاش می کنند تا آن را بیاموزند. شرکت در این دوره توانایی آنها را برای عمیق شدن در تجزیه و تحلیل رقبا، مطالعه صنایع نوظهور و به روز بودن از لحاظ دانش مدیریتی، فناوری ها و روندهای مربوط به کسب و کارهای  مختلف ، نشان می دهد.

  4- تفکر استراتژیک

  با بهره مندی از تفکر استراتژیک شما قادر خواهید بود ،خارج از چارچوب فکر کنید و در هنگام پیدا کردن یک راهکار برای مسائل ، گزینه های مختلف یا راه حل هایی دیگر را در ذهن خود بررسی کنید.

  5- مدیریت زمان بهتر

  مدیریت زمان به معنای کارآمد بودن در زمان معین شده با تلاش و کار هوشمندانه تر است.

  6- شبکه ارتباطی-تجاری گسترده و حرفه ای

   در طول دوره MBA ، با اساتید و مدیران دیگر در ارتباط هستید. ارتباط گیری با این افراد می تواند به فرصت های امیدوار کننده در آینده تبدیل شود.و همچنین این افراد در بسیاری از مشکلات و مسائلی که در کسب و کارتان پیش می آید می توانند بهترین مشاوران شما در حل مسائل باشند.

  7- فرصت های شغلی حرفه ای تر با درآمد بالاتر

  در حال حاضر بسیاری از شرکت ها برای تعدادی از سمت های سازمانی شان که در رده های مدیریتی بالاتر هستند افرادی که فارغ التحصیل MBA هستند را ترجیح می دهند. کسب این مدرک تعداد فرصتهای شغلی بالقوه ای را که برای آنها واجد شرایط هستید به طور قابل توجهی گسترش می دهد که به دنبال موقعیت های شغلی بالاتر ،افزایش درآمد به وجود می آید.

  مزایای دوره MBA چیست؟

  مزایای دوره MBA در مدرسه کسب و کار ماهان:

  مزایای دوره MBA چیست؟

  پرسش‌های متداول

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.