ماهان

درباره دوره MBA بدانیم

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  درباره دوره MBA چه میدانید؟

  درباره دوره MBA باید گفت که MBA کوتاه شده Master of Business Administration ،به معنای مدیریت حرفه ای کسب و کار، درجه ای بسیار با ارزش است که به منظور توسعه مهارت های لازم برای کسب و کار و مدیریت طراحی شده است.دوره MBA به شما این امکان را می دهد تا یاد بگیرید که چگونه با موفقیت در انواع مختلف محیط های کسب‌وکار ،مدیریت ، رهبری ، سازماندهی را با موفقیت انجام دهید. مهارت های آموخته شده از طریق دوره های MBA ، پتانسیل خام شما را به فرصت های عالی تجاری و مدیریتی تبدیل  کرده و همچنین با آموختن مهارت های عملی و دانش نظری می توانید تاثیرگذاری کسب و کارتان بر جامعه را افزایش داده و به اهداف والای کسب وکارتان دست یابید .

  درباره دوره MBA | سرفصلها

   بیشتر دوره های MBA شامل یک برنامه درسی اصلی از قبیل امور مالی،منابع انسانی، بازرگانی و مارکتینگ و همچنین عناوین انتخابی است که به شرکت کنندگان امکان می دهد منافع شخصی یا حرفه ای خود را دنبال کنند .MBA در حال حاضر محبوب ترین دوره آموزشی حرفه ای شناخته شده بین المللی در جهان و MBA یک سال از جمله دوره های کوتاه مدت مدیریت است. تقریباً 2،500 دوره MBA در سراسر جهان به زبان های مختلف ، عمدتاً به زبان انگلیسی ، موجود است.

  ◄ سرفصلهای دوره MBA ماهان را اینجا ببینید  ►

  درباره دوره MBA بدانیم

  چرا MBA به وجود آمد؟

  درباره دوره MBA و تاریخچه آن اینگونه میگویند که در حدود 120 سال پیش در آمریکا در خصوص دوره های کسب و کار و دوره های مدیریت ، تحقیقی انجام شد و متوجه شدند دو گروه مدیر وجود دارد:

  مدیران با دانش آکادمیک

  گروه اول مدیرانی بودند که در دانشگاه ها رشته مدیریت را دنبال کردند ، اما به دلیل ساختار آکادمیک و تئوری دانشگاهها و همچنین دارا نبودن تجربه مدیریتی توسط دانشجویان، درک عملیاتی و صحیحی از مدیریت بدست نیاوردند و زمانی که وارد حیطه کسب و کار شدند با غول عظیمی از واقعیات کسب و کار مواجه گشتند که هیچ کدام از آنها در دانشگاهها تدریس نشده بود.

  مدیران تجربی

  گروه دوم مدیران تجربی و سنتی بودند که چندین سال سابقه اجرایی مدیریت داشتند اما به روش کاملأ سنتی و صحیح و خطا مدیریت می کردند. آنها بیشتر از شهود و تجربه خود در خصوص تصمیم گیری های مدیریتی استفاده می کردند.

  خلأ بزرگی بین علم مدیریت و تجربه مدیریت احساس شد. آن چیزی که این خلأ بزرگ را پوشش داد MBA بود.

  درباره دوره MBA و رسالت آن باید گفت که این دوره هدف و تمرکز خود را بر آموزش کاربردی مدیریت قرار داده است و به توسعه مهارتهای مختلف مورد نیاز برای کسب و کار میپردازد.

  درباره دوره MBA | دستاوردها

  درباره دوره MBA بدانیم

  اگر براي رقابت با ديگران امتيازي نداريد، از آن صرف نظر كنيد…

  مزایای دوره DBA

  پرسش‌های متداول

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.