ماهان

بنر تبلیغاتی چیست و چه مزایایی برای برند دارد؟

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
  یک بنر تبلیغاتی نوعی از تبلیغات آنلاین است که در صفحات وبسایت‌ها نمایش داده می‌شود. این تبلیغات به شکل یک طراحی گرافیکی در ابعاد مختلف طراحی می‌شود و در مکان‌های مختلفی در صفحه سایت قرار می‌گیرد؛ اما رایج‌ترین نقاط برای قرار دادن بنر، بالا، پایین و کنار صفحه است. در ادامه بیشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

  هدف از ساخت و انتشار این بنرها، تبلیغ یک محصول، خدمات یا برند در وبسایت میزبان است. بنرهای تبلیغاتی سایزهای مختلفی دارند.

  از دکمه‌های کوچک گرفته تا بنرهای بزرگی که کل صفحه را می‌گیرند؛ اما خاصیت مشترک همه آن‌ها این است که می‌توان روی‌شان کلیک کرد و کاربر از این طریق به سایت تبلیغ‌کننده هدایت می‌شود.

  یک بنر تبلیغاتی می‌تواند استاتیک یا انیمیشنی باشد. بنرهای تبلیغاتی همان‌طور که از نام‌شان نیز پیداست، استاتیک و به شکل عکس یا پوستر ثابت هستند؛ اما بنرهای انیمیشنی، درون خود عناصر متحرک دارند. ممکن است صرفاً متن تبلیغاتی برای جذب مشتری در آن‌ها متحرک باشد، یا عکس یا حتی ویدیو داشته باشند.

  بنرهای انیمیشنی بیشتر توجه مخاطب را جذب می‌کنند، اما در عین حال بیشتر هم حواس مخاطب را پرت خواهند کرد؛ بنابراین گاهی پیش می‌آید که سایت‌های تبلیغ‌گیرنده، بنر تبلیغاتی انیمیشنی را قبول نکنند، زیرا می‌دانند عملکرد و بازخورد صفحه خودشان، پایین می‌آید.

  بنر تبلیغاتی

  بنر تبلیغاتی نوعی تبلیغات آنلاین است که از تصاویر گرافیکی یا محتوای چندرسانه‌ای برای ترویج یک برند، محصول یا خدمات استفاده می‌کند. این بنرها روی وب‌سایت‌ها، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی یا برنامه‌های موبایلی نمایش داده می‌شوند و به وب‌سایت تبلیغ‌کننده متصل هستند؛ جایی که انتظار می‌رود کاربر اقدامی انجام دهد.

  بنرهای تبلیغاتی می‌توانند ثابت یا متحرک باشند و اغلب شامل ترکیبی از گرافیک یا محتوای چندرسانه‌ای و متن هستند. آن‌ها معمولاً به صورت بنرهای مستطیلی یا مربعی در بالا، کنار یا پایین صفحه وب یا رابط برنامه کاربردی ظاهر می‌شوند.

  هدف اصلی بنر تبلیغاتی، هدایت ترافیک به سمت وب‌سایت تبلیغ‌کننده است؛ جایی که کاربران انتظار دارند اقداماتی مانند خرید محصول، ایجاد حساب کاربری برای تست محصول، دانلود کیس استادی یا ثبت نام برای رویدادی را انجام دهند.

  این بنرها در مکان‌های پرترافیک صفحات وب قرار می‌گیرند تا آگاهی از برند ایجاد کنند و به دریافت کلیک، خرید و سرنخ کمک کنند.

  بنر تبلیغاتی چیست؟

  بنر تبلیغاتی که به آن بنر وب نیز گفته می‌شود، نوعی تبلیغات آنلاین است که در یک صفحه وب تعبیه شده است. تبلیغات بنری جزو اولین تبلیغاتی بود که در اینترنت منتشر شد. تبلیغات بنری معمولاً بر عنصر بصری و تصاویر بیش از متن کپی بازاریابی تمرکز دارند و با کلیک کردن کاربر روی آن‌ها، به یک سایت خارجی هدایت می شوند.

  یک بنر تبلیغاتی می‌تواند به انواع مختلفی از تبلیغات اشاره کند، از جمله تبلیغات مربعی، تبلیغات تابلوی امتیازات، تبلیغات آسمان‌خراش (skyscraper) یا بنرهای مستطیلی سنتی که به صورت افقی در بالا یا پایین صفحه وب ظاهر می‌شوند.

  تبلیغات بنری را می‌توان توسط وب‌سایت‌ها به صورت فردی فروخت یا از طریق یک شبکه تبلیغاتی در وب سایت‌ها قرار داد.

  ابعاد متداول یک بنر تبلیغاتی افقی سنتی ۴۶۸ در ۶۰ پیکسل است. تبلیغات بنری معمولاً براساس تعداد نمایش‌ها براساس CPM (هزینه در هر مایل، یا هزینه به ازای هر هزار نمایش) خریداری می‌شوند.

  انواع قرار گرفتن بنرهای تبلیغاتی روی سایت

  بنرهای تبلیغاتی وب به انواع مختلفی می‌توانند روی وبسایت‌ها قرار گیرند. اول این‌که مسئول وبسایت می‌تواند مستقیماً بنر را بارگذاری کند یا این‌که از طریق یک شبکه تبلیغاتی بارگذاری شود.

  شبکه تبلیغاتی (Ad Network) شرکتی است که تبلیغ‌کنندگان را به وبسایت‌های مختلف وصل می‌کند. تبلیغ‌کنندگان مبلغی را به شبکه‌های تبلیغاتی پرداخت می‌کنند تا بنر‌شان در یکی از سایت‌های زیرمجموعه شبکه، نمایش داده شود.

  هدف‌گذاری در بنر تبلیغاتی چیست و چگونه کار می‌کند؟

  هدف‌گذاری در بنر تبلیغاتی چیست و چگونه کار می‌کند؟

  بنر تبلیغاتی می‌تواند به‌سمت گروه خاصی از مخاطبان براساس علایق، رفتارهای آنلاین، شاخصه‌های جمعیتی آن‌ها نشانه گرفته شود. این کار از طریق فرآیندی به نام هدف‌گذاری در تبلیغات (Ad Targeting) انجام می‌شود.

  هدف‌گذاری به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا پیام خود را به مخاطبان هدف‌شان برسانند و همین موضوع باعث اثربخشی هرچه بیشتر کمپین تبلیغاتی می‌شود.

  اهمیت طراحی بنر تبلیغاتی در چیست؟

  ساخت بنر به دلایل مختلفی برای یک کسب‌وکار اهمیت دارد. در اینجا 5 تا از مهم‌ترین دلایلی که باید به ساخت بنرهای تبلیغاتی اهمیت دهید، معرفی می‌شود:

  1. بالا رفتن آگاهی از برند

  بنرهای تبلیغاتی ابزار بسیار خوبی برای بالا بردن آگاهی کاربران و مخاطبان بالقوه از برند شما هستند. وقتی لوگو، رنگ‌ها و پیام خود را در سایت‌های دیگر نمایش می‌دهید، به افراد کمک می‌کنید هرچه بیشتر با نام و برند شما آشنا شوند.

  2. افزایش ترافیک ورودی وبسایت

  این بنرها می‌توانند برای افزایش ترافیک ورودی به سایت شما استفاده شوند. این مسأله به‌خصوص زمانی صادق است که در بنر خود از تکنیک‌های فراخوانی برای اقدام (Call to Action یا CTA) مانند «برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید» بهره ببرید.

  از طریق این تکنیک‌ها می‌توانید مخاطب را ترغیب کنید تا وارد سایت شما شود و درباره محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید، اطلاعات بیشتری کسب کند.

  3. ایجاد لید (lead)

  بنر تبلیغاتی می‌تواند برای ایجاد لید نیز استفاده شود. می‌توانید از پیشنهاداتی مانند کد تخفیف، دوره محدود رایگان یا پیشنهادات دیگری از این قبیل استفاده کنید تا کاربران ترغیب شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار شما قرار دهند.

  با این کار، کاربران نه تنها تبدیل به یک مشتری بالقوه می‌شوند؛ بلکه اطلاعات‌شان در پایگاه داده‌های مخاطبان هدف شما نیز ثبت می‌شود.

  4. بالا رفتن فروش

  از بنرهای تبلیغاتی برای ارتقا و تبلیغ یک محصول یا خدمت خاص استفاده می‌شود و لزوماً برند-محور نیست. با تأکید بر مزایا و ویژگی‌های محصول خود در بنر و قرار دادن یک CTA مناسب، می‌توانید کاربران را به خرید ترغیب کنید و فروش را بالا ببرید.

  5. نشانه گرفتن گروه مخاطبان

  بنر تبلیغاتی می‌تواند بر مبنای علایق و رفتار گروه خاصی از مخاطبان طراحی شده باشد تا آن‌ها را ترغیب به خرید یا استفاده از خدمات کند.

  این نوع از تبلیغات به کسب‌وکارها این فرصت را می‌دهد تا پیام خود را به گروه درست و مشخص مخاطبان برسانند و کمپین تبلیغاتی آن‌ها اثربخش باشد.

  در نتیجه، طراحی بنرهای تبلیغاتی برای آگاهی از برند، افزایش ترافیک ورودی سایت، ایجاد لید و شناسایی مشتریان بالقوه، بالا بردن فروش و هدف‌گیری مخاطبان خاص برند، اهمیت به‌سزایی دارد.

  کسب‌وکارها می‌توانند با ساخت بنرهای حرفه‌ای تبلیغاتی، حضور خود را در دنیای آنلاین توسعه دهند و راه رسیدن به اهداف مارکتینگ برند خود را هموارتر سازند.

  اصول طراحی بنر تبلیغاتی که باید رعایت شوند

  اصول طراحی بنر تبلیغاتی که باید رعایت شوند

  طراحی یک بنر تبلیغاتی کسب‌وکار تأثیرگذار نیاز به برنامه‌ریزی و توجه دقیق به جزئیات دارد. اینجا مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان طراحی بنر تبلیغاتی به آن‌ها توجه کرد، بررسی می‌کنیم:

  1. هدف خود را مشخص کنید

  قبل از این‌که طراحی بنر را آغاز کنید، مهم است بدانید هدف‌ از طراحی این بنر تبلیغاتی چیست؟ با آن می‌خواهید به چه هدفی دست پیدا کنید؟ آیا می‌خواهید آگاهی از برند را بالا ببرید؟ ترافیک ورودی سایت را افزایش دهید؟ یا محصول‌تان را تبلیغ کنید؟

  تعیین درست هدف، باعث می‌شود بنری متناسب با نیاز برند و مجموعه خود طراحی کنید.

  2. سایز مناسب را انتخاب کنید

  بنرهای تبلیغاتی سایزهای مختلفی دارند. پس مهم است که بدانید سایز مورد نظر شما چیست و طراحی خود را مناسب با همان ابعاد انجام دهید.

  این را در نظر بگیرید که بنر کجا قرار خواهد گرفت و چه سایزی برای آن ناحیه، مناسب‌تر است. سایزهای رایج در طراحی بنر عبارتند از 300×250، 728×90 و 160×600 پیکسل.

  3. از عناصر بصری چشم‌گیر استفاده کنید

  یک بنر تبلیغاتی موفق باید چشم‌گیر باشد و توجه مخاطب را جلب کند. از تصاویر باکیفیت استفاده کنید و طرح‌های گرافیکی مرتبط با هدف و پیام‌تان را در بنر بیاورید.

  از شلوغی و درهم‌ریختگی بپرهیزید و تا جای ممکن طرح را ساده، واضح و قابل خواندن نگه دارید.

  4. پیام خود را شفاف و کوتاه برسانید

  این مورد نیز در ادامه مورد قبلی است. باید بتوانید با مخاطب شفاف و کوتاه ارتباط برقرار کنید. از کلمات قوی، عبارات مختصر و مفید و تکنیک‌های فراخوانی به اقدام (CTA) استفاده کنید.

  5. از رنگ‌ها و فونت‌های مناسب استفاده کنید

  از رنگ‌ها و فونت‌هایی استفاده کنید که به برند شما تعلق دارند و خوانا هستند. از استفاده بیش از حد نوشته‌ها، فونت‌ها و رنگ‌های شلوغ بپرهیزید. چنین مسئله‌ای بنر شما را غیرحرفه‌ای جلوه خواهد داد و مخاطب را جذب نمی‌کند.

  6. بنر خود را تست کنید

  قبل از بارگذاری نهایی بنر، آن را در یک صفحه آزمایشی تست کنید تا مطمئن شوید ظاهر و عملکرد آن مشکلی ندارد. مطمئن شوید که لینک آن درست کار می‌کند و خود بنر نیز در دستگاه‌های مختلف مانند موبایل، لپ‌تاپ و غیره به‌درستی دیده می‌شود.

  رعایت نکات طراحی بنر تبلیغاتی ضروری است و نیاز به برنامه ریزی دقیق، توجه به جزییات و تمرکز بر اهداف و مخاطبان هدف دارد.

  با استفاده از نکاتی که نام بردیم، می‌توانید بنری طراحی کنید که از نظر ظاهری باکیفیت و جذاب باشد، پیام برند را به شکل موثر به مخاطب انتقال دهد و در نتیجه، برای کسب‌وکار شما دستاورد مطلوبی داشته باشد.

  ساخت بنر تبلیغاتی توسط چه کسانی انجام می‌شود؟

  این بنرها توسط گروه‌های مختلفی از افراد حرفه‌ای مانند گرافیست‌ها، بازاریابان دیجیتال، آژانس‌های تبلیغاتی و فریلنسرها می‌تواند ساخته شود. طراحان گرافیک معمولاً عناصر بصری بنر مانند تصاویر، تایپوگرافی و لی‌اوت را خلق می‌کنند.

  گرافیست‌ها ممکن است فریلنسر باشند یا در شرکت تبلیغ‌کننده یا برای آژانس تبلیغاتی کار کنند. بازاریابان دیجیتال و آژانس‌های تبلیغاتی معمولاً مسئول توسعه استراتژی کلی و پیام‌های کمپین تبلیغاتی، از جمله بنرها هستند.

  فریلنسرها متخصصان مستقلی هستند که خدمات خود را به شکل پروژه‌محور ارائه می‌دهند. ممکن است تخصص آن‌ها هر حوزه‌ای باشد، از طراحی گرافیک گرفته تا دیجیتال مارکتینگ یا حتی هر دو.

  شرکت‌ها می‌توانند این افراد را استخدام کنند تا بنر را برای کسب‌وکار و برند خود تهیه کنند. به‌طور کلی، تولید بنرهای تبلیغاتی جذاب فرآیندی از یک تلاش مشترک است که طیفی از متخصصان را با مهارت‌های مختلف در بر می‌گیرد.

  هدف، ساخت یک تبلیغ جذاب و تأثیرگذار است که مخاطبان هدف آن را دوست داشته باشند و نتیجه مطلوب از آن تبلیغ حاصل شود.

  چگونه می‌توان میزان موفقیت تبلیغات بنری را سنجید؟

  چند معیار مختلف برای بررسی و سنجش عملکرد، موفقیت یا عدم موفقیت یک تبلیغ بنری وجود دارد. رایج‌ترین و مطمئن‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  1- نرخ کلیک (CTR)

  نرخ کلیک (CTR) نسبت کلیک روی بنر بر تعداد دفعاتی است که بنر نشان داده شده است. هرچه CTR بالاتر باشد، نشان می‌دهد که بنر تبلیغاتی اثربخش‌تر بوده، بیشتر روی آن کلیک شده و ترافیک بیشتری را به سمت سایت هدایت کرده است.

  برای ردیابی نرخ CTR بنر خود می‌توانید از ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.

  2. نرخ تبدیل

  نرخ تبدیل یعنی درصد کاربرانی که عمل مورد نظر شما را انجام می‌دهند. آن عمل بسته به محتوای بنر ممکن است خرید یک محصول یا پر کردن یک فرم پس از کلیک روی بنر باشد.

  هرچه نرخ تبدیل بالاتر باشد، نشان می‌دهد که تبلیغ بنری موفق‌تر عمل کرده است و تبلیغات شما را به درآمد تبدیل می‌کند. با استفاده از ابزار ردیابی تبدیل می‌توان متوجه شد که نرخ تبدیل بنر تبلیغاتی چیست.

  3. A/B Test

  تولید بنر در ۲ نسخه مجزا و تست کردن آن‌دو در کنار یکدیگر، تست A/B است؛ زیرا می‌خواهیم ببینیم کدام‌یک عملکرد بهتری دارد. می‌توانید از عناصر مختلف مانند تیتر، تصویر، فراخوانی عمل و غیره در بنر خود استفاده کنید و تست کنید تا ببینید کدام ترکیب کلیک و نرخ تبدیل بالاتری به‌همراه می‌آورد.

  4. پرسش‌نامه و بازخورد

  یکی از راه‌های همیشگی، جمع‌آوری بازخورد از مخاطبان هدف و جمع‌آوری پرسشنامه و گروه‌های آزمایشی است. با این روش می‌توانید متوجه شوید که آیا تبلیغ شما اثرگذاری مطلوب را داشته است؟ آیا پیام شما را به‌درستی به مخاطب منتقل کرده است یا خیر؟

  در نتیجه، موفقیت یک تبلیغ بنری به این بستگی دارد که کاربران چقدر روی آن کلیک کنند، چه میزان ترافیک ورودی برای سایت ایجاد کند، چه نرخ تبدیلی داشته باشد و غیره.

  به‌علاوه، با روش‌هایی مانند CTR، نرخ تبدیل، تست A/B و جمع‌آوری بازخورد از مخاطبان هدف می‌توان میزان اثربخشی و موفقیت آن را سنجید و برای کمپین‌های آینده عملکرد خود را توسعه بخشید.

  مزایای طراحی بنر تبلیغاتی در رشد کسب‌وکار

  مزایای طراحی بنر تبلیغاتی در رشد کسب‌وکار

  تولید بنر تبلیغاتی و قرار دادن آن در سایت‌ها، نسبت به انواع تبلیغات دیگر مانند تبلیغات محیطی، مزایای زیادی دارد. البته که انواع تبلیغات در نوع خود مهم و مفید هستند؛ اما تبلیغات بنری مزایایی دارد که در اینجا فقط به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  1. رسیدن به درک بهتری از مخاطبان

  در زمان طراحی بنر به تحقیقات درباره مخاطبان هدف، علایق و سلایق و ویژگی‌های آنان نیاز است تا برای کلیک کردن روی بنر، ترغیب شوند.

  به‌علاوه، پس از پایان کمپین و در هنگام بررسی و سنجش عملکرد بنر و رفتار کاربران مشخص می‌شود که واکنش آن‌ها چه‌قدر قابل پیش‌بینی و مورد انتظار بوده است و در چه جاهایی درباره مخاطبان خود اشتباه می‌کردید.

  کل این فرآیند از پیش از آن‌که تصمیم بگیرید استراتژی شما برای ساخت بنر تبلیغاتی چیست تا انتهای تحلیل بازخورد فیدبک، همگی برای رسیدن به درک بهتری از مخاطبان به شما کمک می‌کنند و برای تبلیغات بنری بعدی، با تجربیات قبلی خود و مشخصاً حرفه‌ای‌تر و با شناختی عمیق‌تر از مخاطبان، وارد عمل می‌شوید.

  2. به‌صرفه و اقتصادی

  هزینه بنرهای تبلیغاتی نسبت به اکثر روش‌های تبلیغاتی دیگر، به‌خصوص تبلیغات محیطی، تلویزیونی و حتی چاپی، بسیار اقتصادی و به‌صرفه است و به راحتی قابل پخش است؛ یعنی در سایت‌های مختلفی می‌تواند قرار گیرد.

  هم ساختن بنرهای تبلیغاتی و هم توزیع آن‌ها، یکی از به‌صرفه‌ترین راه‌های ارتقای نام برند شما محسوب می‌شود.

  3. دارای نتایج قابل اندازه‌گیری

  بسیاری از شیوه‌های سنتی تبلیغاتی معیار خاصی برای سنجش عملکرد و اندازه‌گیری نتیجه خود ندارند؛ مگر این‌که صبر کنند تا فروش ماه‌های آینده خود را ببینند تا متوجه شوند آیا کمپین تبلیغاتی موفقی داشته‌اند یا خیر.

  در طرف دیگر، کسب‌وکارهایی که می‌دانند بنر تبلیغاتی چیست و از آن استفاده می‌کنند، برگ برنده را در دست دارند. این شیوه تبلیغاتی در هر زمان که اراده کنید به شکل برخط کاملاً قابل ردیابی و سنجش در قالب آمار و ارقام است.

  می‌توانید ببینید چند نفر بنر شما را دیده‌اند، چند نفر کلیک کرده‌اند و وارد وبسایت شما شده‌اند، چند نفر به مشتری شما تبدیل شده‌اند. از این داده‌ها می‌توان برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغاتی آینده و بهبودی اثرگذاری آن‌ها در طی زمان استفاده کرد.

  این نوع تبلیغات ابزاری قدرتمند برای کسب‌وکارهایی است که به‌دنبال افزایش آگاهی از برند هستند و می‌خواهند ترافیک بیشتر و در نتیجه، مشتریان بیشتری به سایت خود جذب کنند. با تولید بنر تبلیغاتی جذابی که مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد، می‌توانید به اهداف بازاریابی خود برسید و کسب‌وکار خود را گسترش دهید.

  انواع بنرهای تبلیغاتی و کاربرد آن‌ها

  انواع مختلف بنرهای تبلیغاتی وجود دارد که شرکت‌ها به تناسب موقعیت از هرکدام برای تبلیغ کار خود از آن استفاده می‌کنند. با رایج‌ترین انواع آن آشنا شوید:

  1. بنرهای تبلیغاتی استاتیک

  ساده‌ترین نوع تبلیغات بنری، انواع استاتیک یا ثابت و ساده آن است. بنرهای استاتیک تنها شامل یک عکس یا طرح گرافیکی می‌شوند.

  معمولاً ارزان‌ترین نوع بنر موجود در بازار، همین بنرهای استاتیک هستند. البته اگر نکات طراحی بنر تبلیغاتی در آن‌ها به خوبی رعایت شود، ممکن است از انواع پیچیده‌تر خیلی بهتر عمل کنند؛ فقط کافی است طراحی تمیز، واضح، باکیفیت، چشم‌گیر و در عین حال ساده با پیامی شفاف داشته باشند.

  2. بنرهای تبلیغاتی انیمیشنی

  این نوع بنرها از موشن گرافیک یا انیمیشن‌های ساده برای جلب توجه مخاطب استفاده می‌کنند. بنرهای انیمیشنی یا متحرک ممکن است بیش از بنرهای استاتیک مخاطب را با خود درگیر کنند و کمک کنند که پیام بنر، تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

  3. بنرهای تبلیغاتی تعاملی

  بنرهای تعاملی به کاربران اجازه می‌دهد روی برخی از عناصر بنر کلیک کنند یا فرمی را پر کنند. این نوع بنر نه تنها باعث درگیر شدن مخاطب با بنر می‌شود؛ بلکه برای برند نیز لید جمع می‌کند.

  4. بنرهای رسانه غنی

  بنرهای رسانه‌های غنی از عناصر پیشرفته‌تر مانند ویدئو، صدا و عناصر تعاملی استفاده می‌کنند تا تجربه‌ای جذاب و خاص برای مخاطب رقم بزنند. تهیه و تولید این بنرها گران‌تر از انواع دیگر بنرهاست؛ اما در مشغول کردن مخاطب و بالا بردن نرخ تبدیل، فوق‌العاده عمل می‌کنند.

  5. بنرهای پاپ‌آپ

  بنرهای پاپ‌آپ به پنجره‌های کوچک و جداگانه‌ای گفته می‌شود که وقتی کاربر روی یک لینک کلیک می‌کند یا سایتی را باز می‌کند، با آن مواجه می‌شود.

  این نوع بنرها توجه مخاطب را جلب می‌کنند، اما در کل می‌توانند آزاردهنده باشند و اثر بدی در ذهن مخاطب داشته باشند؛ زیرا به‌نوعی در کار مخاطب اختلال ایجاد می‌شود. معمولاً استفاده از چنین بنرهایی توصیه نمی‌شود.

  6. بنرهای باز هدف‌گیرنده

  بنرهای باز هدف‌گیرنده یا ریتارگتینگ (Retargeting) به کاربرانی نشان داده می‌شود که قبلاً از سایت بازدید کرده‌اند یا با برند تعامل داشته‌اند. این نوع بنر تبلیغاتی برای بالا بردن نرخ تبدیل مخاطب به مشتری و نگه داشتن نام برند در ذهن مشتری بالقوه، عالی عمل می‌کند.

  نوع بنری که یک برند انتخاب می‌کند، به اهداف، مخاطبان هدف و بودجه آن‌ها بستگی دارد. کسب‌وکارها با داشتن درکی از انواع متفاوت بنرها، می‌توانند بهترین نوعی را که متناسب با هدفشان باشد، انتخاب کنند.

  قیمت تبلیغات بنری چگونه تعیین می‌شود؟

  یکی از سوالات متداول برندها این است که روش قیمت‌گذاری روی تبلیغات بنری چیست؟ قیمت بنرها گستره مشخصی ندارد و به فاکتورهای زیادی بستگی دارد؛ مثلاً نوع بنر، سایز و پیچیدگی طراحی بنر، پلتفرمی که بنر قرار است در آن‌جا قرار گیرد، مدت زمان کمپین و غیره.

  در بخش‌های قبلی به انواع بنر پرداختیم؛ بنرهای استاتیک قیمت ارزان‌تری نسبت به بنرهای انیمیشنی و بنرهای انیمیشنی قیمت ارزان‌تری نسبت به بنرهای رسانه غنی دارند.

  علاوه بر این، اگر شرکتی تیم گرافیکی داشته باشد، هزینه‌هایش با برندی که تولید بنر تبلیغاتی خود را برون‌سپاری می‌کند، تفاوت بسیاری خواهد داشت.

  درباره سایز و پیچیدگی بنر نیز طبیعتاً به‌همین ترتیب هزینه‌ها بالاتر می‌رود. هرچه یک طرح بزرگ‌تر و پیچیده‌تر باشد، هزینه طراحی آن بیشتر خواهد شد.

  پلتفرمی که تبلیغ شما در آن نمایش داده خواهد شد نیز تأثیر زیادی بر قیمت بنر تبلیغاتی خواهد گذاشت. برای مثال، اگر بنر را در سایتی پر ترافیک یا درون یک شبکه اجتماعی قرار دهید، نیاز خواهید داشت هزینه بیشتری بابت تبلیغ بنری خود پرداخت کنید تا سایتی کم‌ ترافیک و خلوت.

  ضمن این‌که هرچه مدت زمان کمپین بیشتر باشد؛ یعنی هرچه مدت زمان طولانی‌تری بخواهید بنر تبلیغاتی خود را در سایت مورد نظر نگه دارید، هزینه‌های شما بالاتر می‌رود. برخی از سایت‌ها براساس تعداد کلیک از شما هزینه دریافت می‌کنند؛ برخی دیگر براساس مدت زمانی که تبلیغ در سایت می‌ماند هزینه را می‌گیرند.

  یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده در هزینه بنر، قیمتی است که آژانس تبلیغاتی تعیین می‌کند؛ هر آژانسی تعرفه‌های خاص خود را دارد. بسیاری از سایت‌ها با آژانس‌ها قرارداد دارند و تبلیغات آن‌ها مستقیم از آژانس‌ها می‌آید؛ پس نرخ آژانس اهمیت دارد و می‌تواند طبق جَو حاکم بر بازار تغییر کند.

  بهتر است پیش از تصمیم‌گیری نهایی، بودجه خود را بسنجید، اهداف خود را مشخص کنید، کمپین و سپس بنر تبلیغاتی خود را طراحی کنید، با یک آژانس معتبر مذاکره کنید تا بتوانید از سرمایه خود بهترین بهره‌وری را داشته باشید.

  بنر تبلیغاتی کسب و کار

  بنر تبلیغاتی کسب‌وکار به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، از طریق نمایش تبلیغات خلاقانه مستطیل شکل روی وب‌سایت‌ها  با هدف افزایش ترافیک به سایت تبلیغ‌کننده و ایجاد آگاهی و در نظر گرفتن برند، عمل می‌کند.

  این نوع تبلیغات دیجیتال که شامل تبلیغات استاتیک یا داینامیک است، در مکان‌های استراتژیکی از وب‌سایت‌ها برای جلب توجه مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. از بنرهای تبلیغاتی می‌توان برای مقاصد متفاوتی از جمله ساختن آگاهی از برند، تولید کلیک‌های بیشتر یا هدایت ترافیک به وب‌سایت برند استفاده کرد.

  اثربخشی بنرهای تبلیغاتی از طریق نرخ کلیک‌ (CTR)، که تعداد کلیک‌ها تقسیم بر تعداد دفعات نمایش داده شده تبلیغ است، سنجیده می‌شود. هرچه CTR یک بنر تبلیغاتی بالاتر باشد، آن تبلیغ موثرتر است.

  برندها باید برای تولید بنرهای تبلیغاتی موثر، اهداف و مقاصد خود را شفاف سازند و بودجه مشخصی را تعیین کنند. تعیین مخاطب مناسب برای بنر تبلیغاتی و استفاده از یک دعوت به اقدام (CTA) مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

  علاوه بر این، طراحی خلاقانه بنر تبلیغاتی باید متناسب با اهداف تجاری برند باشد. اندازه و فرمت‌های بنر تبلیغاتی بسته به شکل بنر و مکان قرارگیری آن در صفحه وب متفاوت است.

  نکاتی درباره طراحی بنر تبلیغاتی اینستاگرام

  هرچند اینستاگرام یک اپلیکیشن است و فضا و نکات فنی مرتبط با تبلیغات بنری در آن با نکات طراحی بنرهای تبلیغاتی برای وبسایت‌ها تفاوت دارد؛ اما اکنون که درباره بنرهای تبلیغاتی به‌صورت کلی صحبت می‌کنیم، اشاره به بنرهای تبلیغاتی اینستاگرام، مقاله را کامل می‌کند.

  تبلیغات بنری اینستاگرام، نوعی تبلیغات بصری است که برای جلب توجه کاربران این پلتفرم و برای تبلیغ یک محصول، خدمات یا برند طراحی می‌شود.

  بنرهای تبلیغاتی اینستاگرام می‌توانند با استفاده از ابزار مدیریت تبلیغات (Ads Manager) این پلتفرم ساخته شوند که به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد کمپین‌های تبلیغاتی خود را بسازند و مدیریت کنند.

  برندها می‌توانند از قالب‌های متنوع تبلیغات مانند عکس، ویدیو، استوری، پست‌های ورق‌زدنی یا کاروسل استفاده کنند. از آن‌جایی که اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، پس کار طراحان گرافیک در این میان سخت‌تر می‌شود.

  نکات طراحی بنر تبلیغاتی در این فضا ظریف‌تر و رقابتی‌تر می‌شود. بنرها باید کیفیت بالاتری داشته باشند و چشم‌گیرتر و خلاقانه‌تر عمل کنند.

  تصاویر و ویدئوهایی که در بنرهای تبلیغاتی اینستاگرام استفاده می‌شوند، با یک کپشن همراه هستند که کارایی کپشن در این مورد فراخوانی به عمل (CTA) کاربر است.

  نتیجه‌گیری

  تبلیغات بنری با اینکه اغلب نادیده گرفته می‌شوند، اما پتانسیل بسیار زیادی برای جذب ترافیک به سایت شما و دستیابی به مخاطبان وسیع‌تری دارد.

  با برنامه تبلیغاتی مناسب، طرح‌های تبلیغاتی زیبا و کپی رایتینگ جذاب، به‌خوبی در راه افزایش مخاطبان بیشتر و به‌دست آوردن ROI بالاتر از طریق تبلیغات آنلاین خواهید بود.

  پرسش‌های متداول

  تبلیغات بنری و تبلیغات نمایشی (Display ads) شباهت‌های زیادی با هم دارند و گاهی مواقع هم به جای هم به کار برده می‌شوند. سایت هاب‌اسپات تبلیغات بنری را نام دیگر تبلیغات نمایشی می‌داند. اما در کل به تمام تبلیغات نمایش داده شده در صفحات دنیای وب، تبلیغات نمایشی می‌گویند که تبلیغات بنری بخشی از آن‌ها هستند. تبلیغات بنری معمولاً چارچوب و قوانینی دارند که تبلیغات نمایشی لزوماً چنین چیزی را ندارند.
  در سایت‌های مختلفی می‌توانید بنرهای تبلیغاتی ببینید، چرا که این بنرها یکی از پرکاربرد‌ترین انواع تبلیغات آنلاین هستند. برخی از انواع سایت‌هایی که وجود بنر تبلیغاتی در آن‌ها رایج است شامل سایت‌های خبری، شبکه‌های اجتماعی، فروشگاه های آنلاین، سایت‌های بازی و سایت‌های وبلاگی هستند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.