ماهان

آژانس خلاقیت چیست؟

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

  آژانس‌های خلاقیت راه‌حل‌های ابتکاری را برای کمک به کسب‌وکار‌ها برای افزایش آگاهی از برند، نمایش بهتر محصولات یا خدمات و در نهایت افزایش سود ایجاد و اجرا می‌کنند. دانستن اینکه یک آژانس خلاقیت چه کاری انجام می‌دهد می‌تواند به شما کمک کند کسب‌وکار آن‌ها را درک کنید.

  در این مقاله، انواع آژانس‌های خلاقیت و کار‌هایی که انجام می‌دهند را بررسی می‌کنیم و همچنین نکاتی را برای استخدام افراد ارائه می‌کنیم.

  آژانس خلاقیت چیست؟

  آژانس خلاقیت سازمانی است که از استراتژی‌های خلاقانه برای کمک به مشتریان برای دستیابی به اهداف خود استفاده می‌کند. آژانس‌ های خلاقیت، که گاهی آژانس‌های بازاریابی نامیده می‌شوند، معمولاً تلاش‌های خود را در یکی از زمینه‌های زیر متمرکز می‌کنند:

  استراتژی:

  استراتژی این است که چگونه یک کسب و کار به مشتریان خدمات می‌دهد و درآمد ایجاد می‌کند.

  طراحی:

  یک تجارت و محصولات آن چگونه به نظر می‌رسند.

  فناوری:

  چگونه یک کسب‌وکار راه‌حل‌های فناوری را در عملکرد خود ادغام می‌کند.

  تبلیغات:

  یک کسب و کار چگونه خود و محصولات یا خدماتش را برای مصرف‌کنندگان بازاریابی می‌کند.

  برخی از رایج‌ترین آژانس‌های خلاق عبارتند از:

  آژانس‌های تبلیغاتی

  آژانس‌های تبلیغاتی کمپین‌ها و مواد تبلیغاتی ایجاد می‌کنند که آگاهی مشتریان و محصولات یا خدمات آن‌ها را افزایش می‌دهد. آن‌ها به کسب‌وکار‌ها کمک می‌کنند تا مصرف‌کنندگان جدید را جذب کنند و وفاداری و شناخت را در میان پایگاه مشتریان فعلی خود بهبود بخشند. برخی از خدمات متداولی که آژانس‌های تبلیغاتی ارائه می‌دهند عبارتند از:

  تحقیقات بازار

  آژانس‌های تبلیغاتی روند‌های بازار را تجزیه و تحلیل می‌کنند و گروه‌های متمرکز را برای تعیین اینکه مخاطبان هدف در مورد یک برند و محصولات و خدمات فعلی یا بالقوه آن فکر می‌کنند، تشکیل می‌دهند.

  ایجاد استراتژی‌های برندسازی

  آژانس‌های تبلیغاتی از تحقیقات بازار برای کمک به کسب و کار‌ها برای توسعه استراتژی‌هایی استفاده می‌کنند که کسب و کار و محصولات یا خدمات آن‌ها را بهتر مورد توجه قرار می‌دهد. این استراتژی شامل انواع محصولات تبلیغاتی است که می‌تواند به کسب و کار کمک کند تا شناخت برند را افزایش دهد.

  تولید انواع تبلیغات

  تبلیغات بر اساس تحقیق و استراتژی تصور می‌شود. آژانس‌های تبلیغاتی طیف گسترده‌ای از تبلیغات، از جمله مجله، بیلبورد، رادیو و تلویزیون را برای اجرای مؤثر کمپین‌های استراتژیک تولید می‌کنند.

  قرار دادن تبلیغات

  آژانس‌های تبلیغاتی نیز قرار دادن تبلیغات را سازماندهی می‌کنند. این ممکن است شامل مجلات، روزنامه‌ها، مکان‌های عمومی، رادیو یا تلویزیون باشد. آژانس‌های تبلیغاتی که این خدمات را ارائه می‌دهند، در این صنایع تماس‌هایی دارند که برگزاری کمپین‌ها از طرف مشتریان خود را آسان‌تر می‌کنند.

  آژانس‌های دیجیتال

  آژانس‌های دیجیتال روی طراحی و توسعه محصولات و خدمات مبتنی بر صفحه نمایش کار می‌کنند. آن‌ها به کسب‌وکار‌ها کمک می‌کنند تا از فناوری استفاده کنند تا مصرف‌کنندگان را درگیر کنند و خود را از رقبا متمایز کنند. طراحان آژانس‌های دیجیتال دارای تخصص هنری و فنی برای ایجاد راه حل‌های دیجیتالی هستند که برای مصرف‌کنندگان جذاب باشد. برخی از خدمات متداول آژانس دیجیتال عبارتند از:

  حضور آنلاین

  آژانس‌های دیجیتال با استفاده از طراحی ریسپانسیو و بهینه‌سازی موبایل، پست‌ها و کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین، اپلیکیشن‌های وب و موبایل ایجاد می‌کنند. آن‌ها همچنین از بهینه‌سازی موتور‌های جستجو برای اطمینان از اینکه مشتریانشان در نتایج جستجو برجسته هستند استفاده می‌کنند.

  تجزیه و تحلیل وب سایت

  آژانس‌های دیجیتال داده‌هایی را جمع‌آوری می‌کنند که موفقیت کمپین‌های آنلاین را اندازه‌گیری می‌کنند، از جمله نرخ کلیک و تبدیل‌هایی که نشان‌دهنده تعامل مخاطبان است.

  توسعه و طراحی اپلیکیشن کسب و کار داخلی و اینترانت

  در مواردی که بیشتر در تبلیغات عمومی شرکت‌ها، آژانس‌های دیجیتال و همچنین وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی برای استفاده در سازمان ایجاد می‌شوند، مانند پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی برای کارمندان در مکان‌های مختلف شرکت هستند.

  علامت‌های دیجیتال

  آژانس‌های دیجیتال همچنین با استفاده از فناوری، معمولاً با نمایشگرهای متحرک، تبلیغات نوآورانه‌ای در فضای باز ایجاد می‌کنند.

  آژانس‌های طراحی

  آژانس‌های طراحی بر ظاهر برندها، محصولات و خدمات تمرکز دارند. آنها پیشنهادات مشتری را نسبت به رقبای خود جذاب‌تر می‌کنند. آنها اغلب با سایر رسانه‌های خلاق، از جمله آژانس‌های تبلیغاتی و مشاوره، برای اجرای کار خود همکاری می‌کنند. برخی از خدماتی که آژانس های طراحی ارائه می‌دهند عبارتند از:

  طراحی دیجیتال

  آژانس‌های طراحی، طرح‌بندی‌هایی را برای ابزارهای مارکتینگ آنلاین دسکتاپ یا موبایل، از جمله خبرنامه‌های الکترونیکی و وب‌سایت‌ها ایجاد می‌کنند.

  طراحی چاپ

  آنها همچنین طرح‌بندی و جزئیات طراحی را برای تبلیغات چاپی سنتی، از جمله آگهی‌ها، خبرنامه‌ها، کاتالوگ‌ها و پوسترها ایجاد می‌کنند.

  طراحی برند

  آژانس‌های طراحی عناصر بصری را ایجاد می‌کنند که هویت شرکتی را مشخص می‌کند، از جمله آرم، حروف چاپی و بسته‌بندی.

  طراحی محصول

  این آژانس‌ها همچنین طرح‌های محصول را پیش‌نویس می‌کنند تا بدون به خطر انداختن عملکرد، جذاب‌تر به نظر برسند.

  آژانس‌های تعاملی

  آژانس‌های تعاملی پروژه‌های دیجیتالی نوآورانه‌ای ایجاد می‌کنند که معمولاً فناوری‌های جدید، چند رسانه‌ای و اصول طراحی کاربرپسند را در خود جای می‌دهند. آژانس‌های تعاملی معمولاً با سایر رسانه‌های خلاق در پروژه‌های بزرگ کار می‌کنند.

  برخی از خدماتی که ارائه می‌دهند عبارتند از:

  طراحی وب سایت

  آژانس‌های تعاملی وب سایت‌های شرکتی جذابی را برای مرور دسکتاپ و موبایل طراحی می‌کنند. سایت‌های آن‌ها نسبت به بسیاری از آژانس‌های دیجیتال تأکید تعاملی بیشتری دارند.

  بازی‌های برند

  آژانس‌های تعاملی ممکن است بازی‌های تعاملی را برای وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراه طراحی کنند که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا سرگرم شوند و وفاداری و آگاهی از برند را افزایش دهند.

  بیلبورد‌های تعاملی

  آژانس‌های تعاملی اغلب بیلبورد‌هایی با فناوری پیشرفته طراحی می‌کنند که تعامل را ترویج می‌کنند. بسیاری از واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و سایر فناوری‌های تعاملی جدید استفاده می‌کنند.

  پروژه‌هایی که واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را ادغام می‌کنند: در کنار بیلبورد‌های تعاملی، آژانس‌های تعاملی ممکن است پروژه‌های برند دیگری را نیز با استفاده از این فناوری‌ها توسعه دهند، از جمله نمایش‌هایی در عرضه محصولات و ارائه‌های داخل فروشگاه.

  آژانس های مشاوره

  آژانس‌های مشاوره استراتژی‌های خلاقانه‌ای را برای کمک به کسب و کار‌ها برای جذب مخاطبان جدید یا حفظ مشتریان فعلی ایجاد می‌کنند. آن‌ها از داده‌های مشتری و تحقیقات بازار استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که استراتژی‌هایشان بهترین شانس موفقیت را دارد.

  آژانس‌های مشاوره اغلب در زمینه خاصی از مشاوره مانند اجرا، مدیریت بازرگانی یا یک بخش صنعتی خاص تخصص دارند. آن‌ها ممکن است به مشتریان خود در زمینه‌های مختلف مشاوره دهند، از جمله:

  گسترش به بازار‌های جدید

  با استفاده از تحقیقات بازار و داده‌های مربوط به موفقیت محصول یا خدمات مشتری، این آژانس‌ها به کسب‌وکار‌ها کمک می‌کنند تا تعیین کنند که چگونه باید پایگاه مشتری خود را گسترش دهند و توسعه کجا ممکن است سودآور باشد.

  افزایش فروش و درآمد

  آژانس‌های مشاوره، کسب‌وکار‌ها را قادر می‌سازند تا استراتژی‌هایی ایجاد کنند که سود را افزایش داده و هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهد.

  راه‌اندازی محصولات یا خدمات جدید

  این نوع نمایندگی همچنین کسب و کار‌هایی را راهنمایی می‌کند که مصرف‌کنندگان محصولات یا خدمات جدیدی را می‌خواهند و چگونه آن‌ها را راه‌اندازی کنند.

  بهبود عملیات و فرآیند‌ها

  آژانس‌های مشاوره فرآیند‌های مشتری را برای تعیین عملیات کارآمدتر و مؤثرتر در همه زمینه‌ها از جمله توسعه، تولید، تدارکات و خدمات مشتری ارزیابی می‌کنند.

  خلاقیت

  چگونه به یک کارمند آژانس خلاق تبدیل شویم؟

  آژانس‌های خلاق، محل‌های کاری سریع با نیازهای مختلف مشتریان هستند که برای کسانی جذاب هستند که از حل مشکلات، آزمایش راه‌حل‌ها و کمک به مشتریان لذت می‌برند. این مکان‌های کاری معمولاً محیط‌های اجتماعی را ارائه می‌کنند که در آن همکاری تشویق می‌شود و برای غلبه بر چالش‌های مختلف به تفکر خلاق نیاز است.

  مراحل زیر به شما کمک می کند کار با یک آژانس خلاق را ایمن کنید.

  1. مدرک مرتبط را دنبال کنید.

  2. یک نمونه کار قوی بسازید.

  3. تجربه سطح ابتدایی به دست آورید.

  4. مهارت‌های لازم را تمرین کنید.

  1. مدرک مرتبط را دنبال کنید.

  آژانس‌های خلاق اغلب به دنبال کاندیدا‌هایی با مدرک در زمینه‌های خلاق هستند. مدارک کاردانی برای بسیاری از موقعیت‌های آژانس خلاق، از جمله طراحان گرافیک و توسعه‌دهندگان وب، کافی است. با این حال، شما باید یک نمونه کار قوی برای تضمین کار روی نامزد‌های دارای مدرک لیسانس داشته باشید.

  بسیاری از آژانس‌های خلاق، نامزد‌های دارای مدرک لیسانس را برای برخی از نقش‌های آژانس خلاق، از جمله مدیران خلاق و نمایندگان حساب، ترجیح می‌دهند. آژانس‌های خلاق معمولاً به دنبال کاندیدا‌هایی با مدرک در رشته‌های زیر هستند:

  • طراحی گرافیک
  • طراحی وب سایت
  • تکنولوژی دیجیتالی
  • هنر‌های زیبا
  • تبلیغات

  ۲. یک نمونه کار قوی بسازید

  پورتفولیوی شما کار شما را به کارفرمایان بالقوه نشان می‌دهد، بنابراین مهم است که کار شما قوی باشد. انتخاب متنوعی از کار را برای جلب علاقه هر آژانس نشان دهید و نشان دهید که توانایی تولید انواع مختلف کار را دارید. بهترین، منحصربه‌فردترین و خلاقانه‌ترین قطعات خود را انتخاب کنید که ارزش بالقوه را برای مشتریانشان نشان می‌دهد.

  ۳. تجربه سطح ابتدایی به دست‌آورید

  بر دانشی که در طول تحصیلات خود به دست آورده‌اید، با تجربه عملی کار در یک آژانس خلاق، بسازید. برای ایمن کردن یک نقش در سطح ابتدایی، یک رزومه قانع‌کننده ایجاد کنید تا در نمونه کار‌ها گنجانده شود. هنگامی که مشاغل مورد علاقه خود را شناسایی کردید، یک نامه پوششی متناسب با هر موقعیت را به درخواست خود پیوست کنید.

  ممکن است بخواهید از طریق یکی از این مشاغل با یک آژانس کار کنید:

  وظایف اصلی: یک طراح گرافیک جوان به توسعه و تولید طیف وسیعی از محتوای گرافیکی برای مشتریان، از جمله تبلیغات، مواد تبلیغاتی و عناصر برندسازی کمک می‌کند. آن‌ها اغلب از برنامه‌های عکاسی و طراحی دیجیتال برای ایجاد تصاویری که مکمل پیام مشتری است استفاده می‌کنند.

  وظایف اصلی: نمایندگان حساب‌های جوان حساب‌های مشتریان یک آژانس خلاق را مدیریت می‌کنند. آن‌ها با مشتریان در مورد خدمات مورد نیازشان ارتباط برقرار می‌کنند و این موضوع را به بخش خلاق اطلاع می‌دهند.

  وظایف اصلی: طراحان وب جوان وب‌سایت‌های اینترنتی و اینترانت را طراحی می‌کنند تا از عملکرد و جذاب بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنند. آن‌ها از اصول طراحی بصری و مهارت‌های کدنویسی برای ایجاد وب‌سایت‌هایی استفاده می‌کنند که به طور واضح و مؤثر به مخاطبان هدف مشتری اطلاع می‌دهند.

  ۴. مهارت‌های لازم را تمرین کنید

  آژانس‌های خلاق همچنین به دنبال کارمندان مبتکری هستند که علاوه بر مهارت‌های زیر بتوانند در محیط اداری با سرعت بالا پیشرفت کنند:

  خلاقیت: این متخصصان خلاقیت خود را با مهارت‌های حل مسأله ترکیب می‌کنند تا نیاز‌های مشتری را به استراتژی‌های عملی تبدیل کنند.

  مهارت‌های ارتباط کلامی قوی: کارکنان باید بتوانند‌ ایده‌های خود را به دیگران منتقل کنند و به بازخورد همکاران خود گوش دهند. کارمندان آژانس خلاق که در نقش‌های رابط مشتری کار می‌کنند همچنین برای کار با مشتریان و درک اهداف تجاری آن‌ها بر مهارت‌های ارتباط کلامی خود تکیه می‌کنند.

  مهارت‌های سازمانی و مدیریت زمان: کارمندان آژانس خلاق فرآیند‌های کارآمدی را برای تکمیل کار خود ایجاد می‌کنند، محیط‌های کاری خود را سازماندهی می‌کنند تا از بهره‌وری اطمینان حاصل کنند و حواس‌پرتی‌ها را به حداقل برسانند، وظایف را مدیریت کنند و کار را برای رسیدن به مهلت‌های مختلف اولویت‌بندی کنند.

  چندوظیفه‌ای: این متخصصان اغلب بر روی چندین پروژه برای مشتریان مختلف به طور همزمان کار می‌کنند، بنابراین توانایی انجام چند وظیفه‌ای مؤثر بسیار مهم است. ضرب‌الاجل‌ها و الزامات مشتری می‌تواند تغییر کند، بنابراین کارکنان آژانس خلاق باید بدانند که چگونه با تعدادی از وظایف مختلف تعادل برقرار کنند.

  منبع: indeed.com


  دریافت مشاوره و شرکت در دوره دیجیتال مارکتینگ کسب و کار ماهان

  پرسش‌های متداول

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
   عضویت در خبرنامه ماهان
   جدیدترین های جعبه ابزار
   2
   بهترین تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده و عدم اطمینان
   IMG_0487
   استراتژی تیم‌سازی با عملکرد بالا برای مدیران
   5
   معرفی انواع دوره های مدیریتی
   ایجاد شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
   معرفی 10 کتاب برتر در حوزه مدیریت فروش
   HomePage (7)
   آیا رشته MBA سخت است؟
   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.